İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akdeniz Bölgesi Makaleleri
  3. Antalya Akvaryum Giriş Ücreti

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti Ne Kadar Nerede Hakkında Bilgiler

Dört tarafı denizlerle çevrili ülkemizin hakkını verdiği bir çok mimari yapıda vardır.Antalya’da bulunan “Antalya Akvaryum” adını verdikleri Akdeniz kıyılarına çok yakın, dünyanın her yerine uzak olsa’da yakınlaştıran akvaryumu’da hakkını verdiği unsurlardan biridir.Ülkemizin gururu olan bu yapı, dünya’da şuanda yapılan Akvaryum tünelleri arasında uzunluk bakımından en uzun tüneldir.Evet doğru duydunuz direkt olarak en uzunu ! Gezerken üstünüzden altınızdan tatlı ve tuzlu su balıklarının’da sizinle beraber gezdiği bu akvaryum tünelinde sanki kendinizi okyanusun derinliklerinde hissedeceksiniz.Çok güçlü saydam camlarla kaplı olan bu akvaryumun tüneli git git bitmiyor.İçerisinde çok fazla suda yaşayan balık türünü görebileceğiniz Antalya Akvaryum ile güzel bir deneyim yaşayacağınızı bildiğimiz için kesinlikle gitmelisiniz diyoruz.Peki giriş ücreti ne kadar ?

Turist olarak geçen kişiler için35 $
Normal Giriş Bedeli50 TL

Sadece bu ücretlere bakarak bu kadarmış demeyin çünkü Antalya Akvaryum tüneline giriş için bir çok ekonomik fırsat bulunmakta.Oraya gittiğinizde oradaki aile kampanyalarından yada bir çok kampanya’dan yararlanarak bedeli biraz daha düşürebilirsiniz.

Antalya Akvaryum Saat Kaça Kadar Açık ?

antalya akvaryum
Antalya akvaryum içten görünüşü

Ziyaret saatlerini bilmeden olmaz.Dışarısının alev alev yandığı Antalya’da en sıcak saatlerde bile gitseniz içerisi buz gibi soğuktur.Soğuğa dayanamayanlar için eskimo elbisesi verilen bu yerde tüneli gezerken ayrı bir havaya gireceksiniz.Sabah 10’da açılan Antalya Akvaryum akşam saat 8’de kapanıyor.Toplamda 10 saat sergiye açık bir durumda kalan bu akvaryumun içindeki ekosistem kolaylıkla düzene sokulması için böyledir.

Antalya Akvaryum İçinde Neler Var ?

antalya akvaryum - 2

Antalya Akvaryum doğa canlılarını yakından görmek isteyenlere özel tasarlanmıştır.Okyanusun derinliklerinde erişemeyeceğiniz kadar uzaklarda olan bu canlıları dibinizde dokunacak kadar yakından seyredebilme ayrıcalığına sahip oluyorsunuz.Hatta ekstra ücretle yada cesareti olan kişilere özel dalgıçlarla beraber bir köpek balığına dokunabiliyorsunuz.

Wild Park

İçerisinde tüneli gezdikten sonra canınız kara canlılarını görmek çektiyse akvaryum kadar büyük olmasa’da size vahşi doğanın hayvanlarıyla iç içe olma hissini verecek nitelikte teknolojisi vardır.Aslan, tavşanlar, fareler gibi bir çok normal ve vahşi hayvan mevcuttur.İçinde gezerken yüksek sesli hoparlör ve kendinizi gerçek bir ormanda hissetmeniz için kaplanan alan sayesinde çakmak taş devrine dönebilirsiniz.

7D Sinema Kabini

Bu kabinin içinde seslendirme, koltukta titreşim verip size farklı şeyler hissettirecek aletler, VR gözlüğü ve diğer 4 teknolojik cihaz daha entegre edilmiştir.Kabine girdiğiniz zaman korku temalı bir film şeridi seçerseniz inanılmaz ürkütücü bir ambiansa sahip oluyor.

Antalya Akvaryum’da Yapılacak Şeyler

Üst başlıkta saydığımız yerlere gidebilirsiniz ve oralarda örneğin akvaryum tünelinde getirdiğiniz balık yemleri ile yada anlık olarak oradan satın aldığınız yemler ile balıkların karnını doyurabilirsiniz.Wild Park alanında toplu etkinliklere katılmanız en iyi seçim olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap