İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İç Anadolu Bölgesi Makaleleri
  3. Atakule: Ankara’nın Meşhur AVM’si Hakkında Bilgiler
Trendlerdeki Yazı

Atakule: Ankara’nın Meşhur AVM’si Hakkında Bilgiler

Atakule ile alakalı herşeyi burada bulabilirsiniz.Atakule nerede ? Giriş ücreti ve nasıl tekrardan kuruldu gibi bilgileri aktardık.

Atakule İle Alakalı Herşey - Nerede Olduğu ve Giriş Ücreti Bilgileri

Başkentimiz olan Ankara’nın göz bebeklerinden birisi olan Atakule, mimari yapısı ve şaşırtıcı tasarımı ile dikkat çekiyor.Alış veriş merkezi olarak yapılmasına rağmen inanılmaz bir turistik bölge haline geldi.İki önceki hükumet zamanında 1986 tarihinde inşa edilen Atakule, bir çok siyasi ve politik sarsıntı yaşadığı için bir defa kapatılmıştır.Çok ilgi görüp Ankara halkı tarafından açılması istenilince tekrardan restore çalışmalarına başlanıp 2019 yılının Nisan ayında çalışmaların bitip hizmete açılması planlanıyor.

Atakule Hakkında Bilgiler

atakule hakkında bilgiler

Ankara’da ilk kurulduğu zaman yıllar boyunca 90 yılların neslinin çocukluk rüyası olmuştur.Atakule evli çiftlerin, sevgililerin, doya doya mutlu anlar yaşamak isteyenlerin kulesi olmasına rağmen kapatılmak zorunda kalmıştır.Lakin 120 metreden fazla yüksekliği ile tekrardan o anıları canlandıracak olan Atakule bizleri sevindiriyor.İçerisinde alış veriş merkezi’de bulunuyor.40’dan fazla mağaza ve yemek yerleri ile birlikte sadece hayallerinizi süsleyen bir kule değil, yaşam alanı olarak karşınıza çıkacak.Geçmişinden biraz daha bahsedecek olursak rahmetli Turgut Özal’ın başbakan olduğu zamanlarda 1986 tarihinde başında olduğu hükumetle birlikte Ankara belediyesiyle anlaşma yaparak özenle açtırdığı kuledir.Açıldığından beri 2018 yılına kadar şehrin önemli ve gezilecek yerler listesine girecek bir mekanı olmuştur.Kalabalık metropol şehre yakışır bir duruşu olan, kilometrelerce öteden kulenin en üstündeki top şekline benzeyen yeri görünen Atakule, her yerden görünmesi sebebi ile hafızalara kazındı.

Atakule’ye Çıkmak için Giriş Ücreti Ne Kadar ?

atakule giriş ücreti ne kadar

Atakule’nin en üst kule kısmı tadilatta olmasına rağmen giriş ücretleri şimdiden 10 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

atakule giriş ücreti 2019
Atakule Giriş Ücreti 2019

Atakule Nerededir ?

Uzun mu uzun gökyüzüne uzanan Atakule Ankara’dadır.Şehir merkezi üzerinden yada çoğu ilçeden otobüs ve minibüsler kalkmaktadır.İlerde daha fazla turistik bir yer olacağı için ulaşım çok daha kolay olacaktır.

Nasıl Gidilir ?

Atakule’ye varıp en tepesine çıkmak ve Ankara’nın uzak diyarlarını görmek istiyorsanız merkezden şahsi aracınızla maksimum yarım saatlik trafik yolu çekersiniz.Otobüs ve minibüs kullanımı ile’de maksimum 45 dakika sürmekte.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap