1. Ana Sayfa
  2. Marmara Bölgesi Makaleleri
  3. Bursa Panorama Müzesi Gezi Rehberi

Bursa Panorama Müzesi Gezi Rehberi

Bursa Panorama Müzesi

Sahip olduğu doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile Bursa, ülkemizin turistik şehirlerinden biridir. Osmanlı ile pek çok tarihi döneme yön vermiş olan kent, çok fazla tarihi eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Bursa’nın tarihini bizlere yaşatmak amacıyla açılan Bursa Panorama Müzesi, içerisinde olan eserler ile tarihin kapılarını aralıyorsunuz. Dünyanın en büyük kubbesine sahip olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ne yakından bakalım.

Bursa Panorama Müzesi Hakkında Bilgiler

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi

Osmangazi Belediyesi tarafından Gökdere’nin hemen yanına inşa edilmiş olan Bursa Panorama Müzesi dünyanın enlerini oluşturmaktadır. Yukarıda da bahsettiğim gibi Dünyanın en büyük kubbesine sahip olan müze daha girişinde bizleri padişahların heykelleri karşılıyor. Bursa’da hüküm süren 6 padişahların heykelleri burada yer almaktadır. Daha sonra ilk katında bizleri 16 adet tablo karşılıyor. Bu tablolarda Bursa’daki padişahların tarihi anıları resmedilmiştir. Bu katı gezdikten sonra asıl önemli olan yer 2. kata çıkıyoruz. Bu katta ise sizler 360 derecelik bir görsel şölen bekliyor. 3 boyutlu olarak Bursa’nın fethi resmedilmiştir. Bu 3 boyut maketler ve sesler ile desteklenince adeta bizleri geçmişe döndürmeyi başarıyor. Fethin ortasında kalmış gibi etrafı hayranlıkla izliyorsunuz.

Bursa Panorama Müzesi tablolar

Bulunduğu konum hem tarihi önem hemde diğer tarihi eserlere yakın olduğu için çok önemlidir. Turizmi oldukça canlandıracak ve çok özellikli Bursa Panorama Müzesi gezi rehberimiz de ziyaret saatleri ve giriş ücretlerini inceleyelim.

Bursa Panorama Müzesi Ziyaret Saatleri

Pazartesi günleri hariç her gün ziyaretçilerine kapı açan Bursa Panorama Müzesini ziyaret saatleri aşağıdaki tablodaki gibidir.

Açılış SaatiKapanış Saati
09:0017:00

Bursa Panorama Müzesi Giriş Ücreti 2019

Bursa’nın Panorama Müzesi şimdilik herkes için girişler ücretsizdir.

Bursa Panorama Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Bursa Panorama Müzesi kubbe

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer alana müzeye ulaşım oldukça kolaydır. Konum olarak oldukça önemli olan müze, tarihi Bursa’nın içerisinde ikinci suriçinde yer alıyor ve Yeşil Cami, Emirsultan Külliyesi, Ulu Cami ve Kent meydanlarına oldukça yakın olduğundan dolayı buralara ulaşım sağladıktan sonra yürüyerek rahatça gidebilirsiniz. Kesinlikle gidilmesi gereken müzeler arasında bulunan dünya çapında önemli bir yerdir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezip gördüğü yerleri bahsetmeyi seven ve boş zamanlarında çizim yapan biri.

Yorum Yap