1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi - Küçük ve Büyük Çamlıca Tepesi Gezi Rehberi

Avrupa yakasında oturanlar için karşıdan en net gözüken yer, Anadolu yakasındakiler içinse yanı başındayken gidip manzarasını izlemelik Çamlıca tepesi organik doğadır.Toplamda 265 metrelik yüksekliğe sahip olan Çamlıca Tepesi, İstanbul sınırlarında şuana kadar bulunan en yüksek tepedir.Daha yüksek dağlık alanlar’da belki vardır ancak manzarası bu kadar güzel olan yoktur.

Küçük Çamlıca Tepesi ve Büyük Çamlıca Tepesi olarak iki yere ayrılan bu güzel doğal zaman geçirme alanı içinde bir çok yer vardır.Binlerce metrekarelik alanı ile her gün 10.000’den fazla turiste muhteşem manzarasını gösteren Büyük Çamlıca tepesinin küçüğünden farkları içinde dükkan ve restoranların bulunmasıdır.

Büyük Çamlıca Tepesi

çamlıca tepesi gece manzarası
Çamlıca tepesinden gece manzarası görüntüleri

Gerçekten çok büyük bir alanı kapsayan Büyük Çamlıca tepesi, yüz ölçümü sayesinde içinde çok sayıda işlek mekan barındırıyor.265 metre yükseklikte karşı tarafın bütün boğazlarını görebildiğiniz bu mükemmel tepeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Büyük Çamlıca Tepesinde Yapılacak Şeyler

Eşsiz manzaraya sahip bu tepede boğazdan geçen arabaları izlerken aileniz ile birlikte Türk kültürünün bilindik mutfağından yemekler yiyebilirsiniz.Geçirebileceğiniz en iyi akşamlardan biri olacağına eminim ki biz TuristRail olarak gittiğimizde gerçekten çok memnun kaldık.Manzaraya karşı olan restoranlarını ve dinlenme konseptli kahve dükkanlarını denemelisiniz.Sevdiklerinizle Büyük Çamlıca tepesinde karşılıklı kahve içip 40 yıllık hatır kitlerken aynı zamanda İstanbul manzarasına doyacaksınız.

Büyük Çamlıca Tepesi Sosyal Tesisleri

Zaten oraya gittiğinizde muhtemelen buraya yolunuz düşecektir.En çok bilinen mekanı Çamlıca Sosyal Tesisleridir.İçinde yok yok dedirten bir içeriğe sahiptir.Yeni yapılmış eski püskü olmayan çardakları, susadığınızda su içebileceğiniz hayratlar ve gözünüzü nereye çevirseniz güzellikle karşılaşacağınız sosyal tesisler ilk mekanınız olacak.

Çamlıca Tepesi Restoran Kahvaltı Fiyatları

Serpme Kahvaltı50 Türk Lirası

Bence bu muhteşem manzaraya karşı 17 çeşitten oluşan bu serpme kahvaltının fiyatı normalde paha biçilemez.

çamlıca tepesi restoran

Kaça Kadar Kahvaltı Var ?

Öğlen saat 13:30 saatine kadar hizmet sunuluyor.

Küçük Çamlıca Tepesi

Adının koyulmasının sebebi gerçekten’de küçük bir yüz ölçümüne sahip olmasıdır.Lakin küçük dediğimize bakmayın, manzarası çok büyük..Sakinlik ile içinizi bu muhteşem manzarayı seyrederken huzurla dolduracak nitelikte büyük.Ailenizle beraber bir futbol topu, semaver ve sevgi getirerek en iyi şartlarda piknik yapma imkanınız bulunuyor.

Çamlıca Tepesi Ulaşım

İlçenin adeta kalbi olduğu için Üsküdar tarafından hiç zahmet çekmeden varabilirsiniz.

Çamlıca Tepesi Nerede ?

büyük çamlıca tepesi konumu

İstanbul‘un Üsküdar ilçesindedir.Konumundan ötürü karşı yakada oturanlar için zahmetli bir yolculuk olacaktır.Ama oraya gelip manzaraya göz ucu ile baktığınızda bunun için değermiş diyeceksiniz.Gidiş için karşı yakadan önce Eminönü’nden Üsküdar vapuruna biniyorsunuz ve vapurdan indikten sonra Çamlıca Tepesi durağı olan her otobüs hemen önünde indiriyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap