İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Marmara Bölgesi Makaleleri
  3. Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi

İlkokul gezilerin vazgeçilmez yeri olan Darıca Hayvanat Bahçesi asıl adıyla Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Kocaeli ilinde yer almaktadır.Aynı zamanda kuş cenneti ve botanik parkı olan bu yerde çeşitli hayvanlardan yanı sıra 8000 çeşit bitkide bulunmaktadır. Bini aşkın hayvan ve 350 kuş türü ile Türkiye’deki en çok hayvan çeşitliliği olan hayvanat bahçesidir.

Darıca Hayvanat Bahçesi kaplan

1993 yılında İş adamı Faruk Yalçın’ın desteği ile birlikte Kocaeli’nde açılmıştır.Daha sonradan parka olan ilgi artmıştır ve gelişmeye başlamıştır.Bugünkü halini almasında İş adamının destekleri ve parkın gelişmesi ile birilikte bu noktalara gelmiştir. 01 Aralık 2008 yılında Faruk Yalçın hayatını kaybetmiştir ve ismi parka verilmiştir.

darıca hayvanat bahçesi kuş cenneti

Aileniz ile gelebileceğiniz bu park çocuklar için harika bir yerdir.Televizyonlarda gördükleri ve merak ettikleri bir çok hayvanları burada gerçek olarak görmek insanlara büyük bir zevk katıyor.Parkta verilen harita sayesinde hem bir çok hayvan hakkında bilgi edinebilir hemde bir çok bitkileri görüp öğrenebilirsiniz.

darıca hayvanat bahçesi nerede

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede ve Nasıl Ulaşılır ?

darıca hayvanat bahçesi servis saatleri
Darıca Hayvanat Bahçesi servis saatleri

Darıca Hayvanat Bahçesi Kocaeli Darıca’da yer almaktadır. İstanbul ve İzmit’e yakın olması ile birlikte ulaşım çok kolay sağlanmaktadır. Her ikisine de 1:50 saat uzaklıkta olan yere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.Eğer kendi aracınız ile gideceksiniz.İstanbul- Ankara oto yolundan Şekerpınar gişe çıkışından Bayramoğlu tabelalarını takip edip. Daha sonra Hayvanat bahçesi tabelalarını gördükten sonra ulaşım sağlayabilirsiniz. E-5 üzerinden de gelip Çayırova’yı geçtikten sonra kolayca ulaşım sağlarsınız. Toplu taşıma ile gelmek için yeni açılan Gebze-Halkalı treni ile Darıca durağından inip kolayca ulaşabilirsiniz.İstanbul Belediyesinin 2005 yılından beri devam eden otobüs seferleri günümüzde de hala devam etmektedir.Avrupa yakasından ulaşım sağlayacaksınız ,Taksim Meydanından hareket eden  sabah 10.30’da otobüs Osmanbey- Şişli-Mecidiyeköy- Boğaz hatlarına uğradıktan sonra burada inerek Boğaziçi Köprüsü-Ankara Asfaltı-Tuzla-Bayramoğlu ve Darıca istikametini izliyor, saat 15.00’de dönüş için hareket ediyor. Eğer Anadolu tarafından otobüslere bineceksiniz, Kadıköy Kumluk’tan sabah 11.00’de hareket eden otobüs sahil yolu ile Altbostancı’ya uğruyor, Daha sonrada Pendik Tersanesi,E5 Yolu-Bayramoğlu istikametinden Darıca’ya ulaşıyor ve akşam 16.30’da dönüyor. Bu otobüs seferleri bayramlarda ve tatillerde ayrı uygulanmaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesi Bilet Ücretleri

0-3 YaşÜCRETSİZ
Öğrenci 35 TL
Yetişkin55 TL
65 Yaş üzeri20 TL
darıca hayvanat bahçesi giriş ücreti 2019
Darıca Hayvanat Bahçesi giriş ücreti 2019

Önemli bir nokta eğer Müzekart sahibiyseniz Öğrencilere 15 TL , Yetişkinler ise 20 TL ödeyerek Darıca Hayvanat Bahçesine bu fiyat ile giriş yapabilirsiniz.Ayrıca hediyelik eşya dükkanında %5 indirim kullanabilirsiniz.

darıca hayvanat bahçesi harita

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Vakitleri

Yılın her günü hatta Bayram tatillerinde bile açık olan Hayvanat Bahçesi saat 8:30-18:30 ziyaret saatleri arasında açıktır.Ancak hava koşulların kötü olduğu zamanlarda Hayvanat bahçesini önceden arayıp bilgi alarak ona göre planınızı yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezip gördüğü yerleri bahsetmeyi seven ve boş zamanlarında çizim yapan biri.

Yorum Yap