İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Asya
  3. Denpasar Gezilecek Yerler

Denpasar Gezilecek Yerler

Denpasar Gezilecek Yerler

Endonezya’nın turistik adası konumunda olan Denpasar görülmeye değer bir yer olarak listenizde yer vermenizi bekliyor. Büyük bir ada olmasının yanı sıra trafik sorunu da ada için kaçınılmaz olmaktadır. Gelmeden önce bu durumu göz önünde bulundurarak stres eşiğinizi kontol etmeniz önerimizdir. Ayrıca adada pazarlık yapmanın gerekliliği bir hayli önem arz etmektedir siz siz olun adada en ufak bir şey dahi alırken sıkı bir pazarlığa girişin.

Denpasar Gezilecek Yerler Listesi

Ada’ya ziyaretiniz esnasında konaklamak için bir yerine birden fazla oteli seçip farklı yerlerde konaklayınız. Ada’nın zaten oldukça büyük olmasından dolayı hem gittiğiniz yerlere yakın bir yerlerde konaklamak sizin adınıza da rahatlık unsuru olacaktır. Denpasar bu yönü ile pek çok turistik mekanı bünyesinde barındırmaya devam etmektedir. Ada’ya gelmişken okyanus üzerinde yüzme keyfinin de bir ayrı olduğunu bilin istedim.

Upside Down World

Upside Down World
Upside Down World

Birkaç odalı baş aşağı nesnelerle oldukça yaratıcı fotoğraflar çekebileceğiniz bir yer burası. Yaklaşık olarak bir saat süren fotoğraf çekimini göz önünde bulundurarak seyahat planınızı ona göre ayarlamayı unutmayınız. Upside Down World ile hayata farklı açıdan bakma şansına sahipsiniz. Her zaman deneyimleme şansına sahip olmadığınız böyle bir mekanın tadını çıkarınız.

Celuk Köyü

Celuk Köyü
Celuk Köyü

Çok fazla vaktim yok diyorsanız bu köye günübirlik gelme şansına da sahipsiniz. Burada geleneksel el sanatlarından tutunda çevre güzellikleri ile de ünlü olan Celuk Köyü temiz havası ile sizlere oksijen dağıtmaya davet ediyor. Günün stresini atmak içinde bire bir olan köy de tarihi andıran birçok sanatın keşfine çıkmaya hazır olunuz.

Bali Bird Park

Bali Bird Park
Bali Bird Park

Bali Bird Park adından da anlaşılacağı üzere adeta bir kuş cenneti. Fakat burayı farklı kılan bir detayda buradaki kuşların serbest olarak gezebiliyor olmasıdır. Bu durum sizi ürkütmesin kuşların kimseye bir zararı dokunmuyor. Ayrıca burada bulunan bir kafede de oturma imkanınız bulunmakla birlikte kuşların olduğu yer haliyle kokuyorsa diye de düşünmeyiniz. Oldukça ferah olmasının yanı sıra huzur bulacağınız bir park olmaktadır.

Ayung Nehri

Ayung Nehri
Ayung Nehri

Ayung Nehri Endonezya’nın Bali adasında yer alan en uzun nehir olarak bilinmektedir. Rafting ve macera tutkunları için bire bir olan Ayung Nehri aynı zamanda rafting macerasına ilk atılacaklar için uygun olmaktadır. Nehir sakin olmasından dolayı bu özelliği üzerinde barındırmaktadır. Rafting esnasında da karşılaşmış olacağınız manzara görülmeye değerdir.

Renon Square

Renon Square
Renon Square

Doğa parkı niteliğinde olan Renon Square içerisinde yer alan Bajra Sandhi Anıtı’na doğru giden temiz ve bakımlı bir yol ile sizleri karşılamaktadır. Parkı sabah saatlerinde ziyaret edip sakinliğinde tadını çıkarırken aynı zamanda da sabah sporunuzu da tamamlama şansına sahip olmaktasınız.

Ubud

Ubud
Ubud

Ubud dünyaca ünlü olan Bali masajının merkezi konumunda yer almaktadır. Burada kendinizi doğanın sizlere sunmuş olduğu yeşillikle birlikte adeta terapi niteliğinde olan Ubud’a bırakarak masaj’ın keyfine varacaksınız.

Bajra Sandhi Monument

Bajra Sandhi Monument
Bajra Sandhi Monument

Denpasar’ın merkezinde yükselen bu Bajra Sandhi Monument 45 metre bir yüksekliğe sahip olmaktadır. Kule’nin en tepesinden Denpasar’ın seyrine dalma imkanı da bunun yanında yer almaktadır. İçerisinde balık bulunan havuzu ve bu havuzun tepesinde merdivenle tapınağın tepesine çıkabilmektesiniz.

Tamam Ayun Tapınağı

Tamam Ayun Tapınağı
Tamam Ayun Tapınağı

Nilüfer çiçeklerini seviyorsanız sizlere tamam dedirtecek Tamam Ayun Tapınağını da seveceksiniz demektir. Neden diye soracak olursanız burada sizleri nilüfer çiçekleri karşılamaktadır. Buraya huzuru aramaya gelenler bularak dönüyorlar. Bali’nin en görkemli tapınağı olmasından dolayı da ziyaretçilerini oldukça büyülüyor.

Dalem Kahyangan Temple

Dalem Kahyangan Temple
Dalem Kahyangan Temple

Seyehatiniz esnasında hiç tapınak gezme imkanınız olmadı ise Dalem Kahyangan Temple bu konuda size eşlik edecektir. Çoğu tapınaktan daha iyi olduğu düşünülen bu yapı’yı yerind görerek kıyaslama yapmanızı öneririz.

Bali Orchid Garden

Bali Orchid Garden
Bali Orchid Garden

Burası sadece botanik bir park değil, içerisinde restoranların, kafelerin de yer almış olduğu bir bahçe diyelim. Burada hediye seçmeniz için var olan birçok hediye dükkanı da yer almaktadır. Orkide toplamak gerektiğini tüm çiçek severler zaten biz söylemeden de kendileri yapacaktır. Bali Orchid Garden sakinliği ve bunun nezlinde de vermiş olduğu huzurla sizi kendinize davet ediyor.

Batur Yanardağı

Batur Yanardağı
Batur Yanardağı

Günümüzde hala aktif konumda olan Batur Yanardağı Kintamani bölgesinde yer almaktadır. Üzerinden çıkan dumanlar ile arka planda yer alan manzara birleşince eşsiz doğa manzarası kaçınılmaz olmaktadır. Ziyaretçileri adına sizleride bu dağın dumanlı manzarasından şehri izlemeye davet ediyoruz.

Bali Zoo

Bali Zoo
Bali Zoo

Burası bir hayvanat bahçesi olmasının yanı sıra güzel dizaynı ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Burada hayvanat bahçesinin yanı sıra küçük molalarınızı değerledirebileceğiniz kafeler de yer almaktadır. Belirli bir süre dahilinde yapılan fil gezisi de aklınızda bulunması gereken bir diğer detay olmalıdır.

Bali Museum

Bali Museum
Bali Museum

Burası Bali’de yer alan tarihi bir müze olmaktadır. Burada sadece tarih değil sanata dair de pek çok eseri bir arada bulmanız mümkün olmaktadır. Seyahatinize başlamadan önce gezmeniz gereken bir müze olup alınan bilgiler dahilinde devam etmeniz siz ziyaretçileri için daha sağlıklı olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Siz seyahate çıkmadan önce size seyahatiniz boyunca adeta bir bilet niteliğinde eşlik edecek olan rehberlik hizmeti sunmaya hazır.

Yorum Yap