İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. Kidzania İstanbul

Kidzania İstanbul

Kidzania İstanbul

Çocuklu ailelerin tercih ettiği Kidzania İstanbul eğlence merkezi harikalarla dolu bir yerdir. Çocuklarınızın hem yaşıtlarıyla eğlenmesi hem de seçtikleri meslekleri deneyip sorumluluk sahip olmaları için gerçekten harika bir fırsat. Şimdiden gelecekleri için bir meslek düşünüp kafalarına koyabilirler. Sosyal becerilerini geliştirdikleri gibi fiziksel becerilerini de geliştirecekler. 8.000 metre karelik alanda minik ellerin büyük işler başarabileceğine inandığı, mesleğini seçebilme özgürlüğüne sahip olduğu bir yerdir. Kidzania İstanbul çocuklara takım çalışmasını, para kazanmayı, alışverişi, sosyal faliyetlerle arkadaş edinmeyi, hayat becerilerini öğretiyor ve geleceğe şimdiden hazırlıyor. Hayallerimizdeki meslekleri deneyip çaba sarf ederek öğretiyor. Hem öğrenmek hem eğlenmek, minik ellerle büyük işler başarabilmek için Kidzania’ya gitmenizi öneririm.

Kidzania’da Hangi Meslekler Var ?

Kidzania’ya gidilme sebeplerinden biri de çocukların kafalarında bir meslek seçip gelecekte onun için çabalamasını öğretmek. Her mesleğe göre alan oluşturulmuştur. Bazı alanlarda çocuklar o mesleğin işlerini yapıyor ve para kazanıyor bazı alanlarda ise para harcanıyor. Sizin için aşağıda Kidzania’da hangi meslekler var diye liste yaptık gelin beraber keşfedelim.

Gizli Ajan

Kidzania gizli ajan

Örümcek ağalarına tırmanıp, X-ray ışınlarından uzak durarak karanlık odada akrobasi hareketleri yapıyorlar. Işınlı yoldan devrilmemeye çalışarak yürüyüp en sonunda bir ipe bağlanıp 5 metreden aşağıya doğru boşluğa bırakıyorlar.

İtfaiye

kidzania itfaiye

Burada önce itfaiyecilik hakkında video izlettiriliyor. Yangından korunmak için alınması gereken önlemler, yangının çıkma sebeplerini, tehlikeli noktaları tespit edebilmek için eğitim videosu izletiyorlar. Sonrasında çocuklar yangın simülasyonuna götürülüyor. Yangını söndürmek için muslukları açıp yangını söndürüyorlar.

Arkeolog

kidzania arkeolog

Arkeoloji müzesinde öğretmenlerden kısa bir ders dinliyorlar. Tarihi kalıntıları, eski uygarlıkların geride bıraktığı eski yapıları çıkartıp sergide yayınlıyorlar.

Polis

kidzania polis

Önce öğretmen eşliğinde bilgiler veriliyor. Sonrasında ise uygulamalı olarak çeşitli olaylar uygulanılıyor. Güvenliği sağlamayı öğretiyorlar.

Gıda Mühendisi

kidzania gıda mühendisi

Bisküvi fabrikasında gıda mühendisliğinden bahsediliyor. Kısa bir bilgi verildikten sonra bisküvi hamurundan paketleme yaparak imalat sürecine dahil oluyorlar.

Doktor

kidzania doktor

Acıbadem sponsorluğundaki hastane alanında 3 çeşit bölüm vardır. Yeni doğan, Acil ve Ameliyathane

6 yaşına gelmiş minikler ‘Yeni doğan’ bölümüne girebilirler. Yeni doğan bebekler hakkında bilgi veriliyor ve oyuncak bebeklere bakım yaptırılıyor.

6 yaşın üzerinde olan minikler ise ‘Ameliyathane’ bölümüne girebilir. Kısa bir bilgi verilir sonrasında operasyon yapabilirler. İnsan vücudu ve organ nakli hakkında bilgilerde verilir ve tek tek uygulama yaparlar.

Pilot

kidzania pilot

Uçuş hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra. Uçuş simülasyonu deneyimi sayesinde Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan İstanbul havaalnı’na uçuş gerçekleşiyor.

Aşçı

kidzani aşçı

Calve sponsorluğunda aşçılık alanında yemekler yapılıyor. Minikler ketçaplı makarna yapmışlardı ve oradaki ziyaretçilere minikleri izleyen herekese yaptıkları yemeklerden ikram ettiler.

İnşaat Mühendisi

kidzania inşaat mühendisi

İnşaat mühendisliği alanında ise çocuklar inşaat alanlarına tırmanıyor ve inşaatın yapımını kontrol ediyorlar. Macera dolu bir inşaat alanında çocuklar fazlasıyla eğleniyorlar.

Diş Hekimi

kidzania diş hekimi

Çocuklar öncelikle birkaç bilgi alıyorlar. Sonrasında ise tek tek uygulamaya katılıyorlar. En eğlenceli bölümlerden birisi.

Müzisyen

kidzania müzisyen

Öncelikle müzik aletleri hakkında kısa bir bilgi alıyorlar. Vokal, gitarist, baterist, perküsyonist gibi görev dağılımları verilmektedir. Sonrasında ise müzik stüdyosunda çocuklar sahnede konser veriyorlar. Eğlence dolu vakit geçirilen alanlardan biri.

Kidzania Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Kadıköy Acıbadem’de bulunan Kidzania, metro ve metrobüsün birleştiği ortak noktada yer alan Akasya AVM içerisinde bulunmaktadır. Metro ve metrobüsün birleşimiyle olan bir yerde olduğu için iki türlü ulaşım şeklide size kolaylık sağlayacaktır. Kidzania’ya nasıl gidilir derseniz metrobüs kullanırsanız Uzunçayır durağında inmeniz gerek eğer metro kullanıcaksanız Ünalan durağında inmeniz gerekiyor. Vapur kullanarak da Kadıköy’e geçip metroya binmeniz gerekmektedir. Avrupa yakasındakiler ise marmaray kullanarak Ayrılık çeşmesi durağında inip metroya binerek ulaşmaları gerekmektedir.

Kidzania Giriş Ücretleri 2019

Giriş Ücretleri
Yetişkinler35 TL
0-2 YaşÜcretsiz
2-3 Yaş35 TL
4-14 Yaş95 TL

Yorum Yap

Yorum Yap