1. Ana Sayfa
  2. Marmara Bölgesi Makaleleri
  3. Kilyos Plajları

Kilyos Plajları

Kilyos Plajları

Sıcakların gelmesi ile birlikte insanların hafta sonu kaçamak yaptıkları yer olan Kilyos Plajları, İstanbul’un Avrupa yakasında Karadeniz’in kıyısında yer alır. İstanbul dışına çıkmadan tatil yapmak isteyenlerin de oldukça ilgi gösterdikleri Kilyos’ta herkesin rahatça gidip serinleyebileceği çok güzel plajlar bulunmaktadır. İstanbul’a yakın olduğu için denizin kötü olduğun düşünmeyin. Masmavi denizi ve tertemiz plajları ile Kilyos favori yerlerinizden biri olacaktır. Buranın tek bir kötü yanı bulunmakta o da denizin biraz dalgalı olması. Herkese hitap eden plajların olması ile birlikte ailecek veya arkadaşlarınızla burada denize girebilirsiniz. Her plajında ayrı bir eğlence ve etkinliler olması ile sıkılmadan harika saatler veya günler geçireceksiniz. Çevresinde çok fazla yapılacak aktivite bulunmaktadır. Bunlar paintball, kamp, piknik, karting, sörf ve doğa sporlarıdır. Peki bu harika Kilyos plajları nerede ve giriş ücretleri nelerdir diye merak ediyorsanız gelin Kilyos beach clublara yakından bakalım.

Kilyos Plajları ve Giriş Ücretleri 2019

Her birinde farklı bir eğlence ve etkinlik bulabileceğiniz Kilyos’ta çok güzel plajlar bulunmaktadır. İlk akıllara gelen ise Suma Beach ve Tırmata Beach’tir. Bunların yanı sıra bu iki popüler plaj gibi çok fazla plaj bulunmaktadır. Listelediğimiz Kilyos Plajları ve Giriş Ücretleri 2019‘u inceleyelim.

High Beach Club

High Beach Club

Listemize Kilyos plajlarından en lüks ve güzeli olan High Beach Club ile başlayalım. Fiyatları bir hayli yüksek olması ile birlikte alınan hizmette çok güzeldir. Bunların yanı sıra her gittiğinizde karşılaşacağınız beach partilerde ünlü djler, sunset after parti, havuz partileri ve jakuzili locaları ile oldukça eğleneceksiniz. Tertemiz sahili oldukça popüler bir yerdir. Eğlenceyi sınırlarına kadar yaşamak istiyorsanız tercihiniz Kilyos’un en temiz ve en dalgalı plajı High Beach Club olabilir. 

High Beach Club Giriş Ücreti 

Sezonluk Giriş ÜcretiGünlük Giriş Ücreti
Tek Kişi :  1.000 TL Hafta içi : 30 TL
İki Kişi :  1.500 TLHafta sonu : 60 TL

High Beach Club Ulaşım

Hafta Sonu Kalkış YerleriKalkış SaatleriDönüş SaatleriÜcret
Hacıosman Metro09:40 / 10:40 / 11:4018:00 / 19:0015 TL
Yeni Levent (Ziraat Bankası önü) 09:25 / 10:25 / 11:25 18:00 / 19:00 15 TL
Zincirlikuyu Shell 09:15 / 10:15 / 11:15 18:00 / 19:0020 TL
Beşiktaş İskele 09:10 / 10:10 / 11:10 18:00 / 19:00 20 TL

Hafta İçi Kalkış Yerleri Kalkış Saatleri Dönüş Saatleri Ücret
Yeni Levent (Ziraat Bankası önü)09:4519:0015 TL
Hacıosman Metro10:0019:0015 TL

Plaj Silver

Plaj Silver

Kilyos plajları denilince akıllara ilk gelen Suma Beach artık yeni adıyla Plaj Silver olan beach club, oldukça popüler ve eğlenceli bir plajdır. 2 Haziranda kapılarını açan plaj, yaza merhaba partisi ile oldukça güzel bir konser vermiştir. 300 metre uzunluğa sahip olan plajı çok fazla kişilere hizmet vermektedir. Güzel plajı ve eşsiz denizi ile Plaj Silver kesinlikle gidilmesi gereken bir tatil yeridir. Sadece bunlar ile değil Plaj Silver gece hayatı ile oldukça renkli ve eğlencelidir. Burada çok fazla festival ve partiler düzenlenmektedir. Ayrıca çevresinde yer alan restoranlar, ağaç evler, salıncaklar, hamaklar, plaj voleybol sahası, futbol sahası ve atv turları ile eğlenmeden harika saatler geçirebileceğiniz bir yer. Şunu da eklemek gerek burası yenilendiği için artık sadece pazar gündüzleri açık, eskisi gibi cumartesi geceden açılmıyor. Bu plajda arkadaşlarınız ile çok güzel bir yaz geçirebilirsiniz. 

Plaj Silver Giriş Ücreti

Hafta İçi Giriş Ücreti Hafta Sonu Giriş Ücreti
50 TL60 TL

Plaj Silver Ulaşım

Hafta Sonu Kalkış YerleriKalkış SaatleriDönüş SaatleriÜcret
Beşiktaş 11:00/ 13:00/ 15:00/ 17:00/ 20:00 18:30/ 20:30/ 23:00/ 00:1520 TL
Levent 11:00/ 13:00/ 15:00/ 17:00/ 20:00 18:30/ 20:30/ 23:00/ 00:15 20 TL
Hacıosman 10:00/ 12:00/ 14:00/ 16:00 18:30/ 19:30/ 20:30/ 23:00/ 00:15 20 TL

Baykuş Plajı

Baykuş Plajı

Kilyos plajları arasında aile dostu bir plaj olan Baykuş Plajı, hem eğlenceli hem de oldukça ekonomik bir yerdir. Çok fazla para harcamadan masmavi denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız bu plajı tercih edebilirsiniz. 1000 metrekare genişliğinde olan plaj içerisinde restoran ve bar bölümleri yer alıyor. Ayrıca burası Mimar Sinan Üniversitesi tarafından desteklenmektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri,akademisyenleri ve mezunlarına ayrıca dışarıdan gelen ziyaretçilerine  hizmet vermektedir. Öğrenciler için oldukça uygun mekanda harika saatler geçirebilirsiniz.

Baykuş Plajı Giriş Ücreti

Hafta İçi Giriş Ücretleri Hafta Sonu Giriş Ücretleri
Öğrenci : 20 TL Öğrenci : 30 TL
Yetişkin : 30 TL Yetişkin : 50 TL

Baykuş Plajı Ulaşım

Baykuş Plajın malesef servisleri bulunmamaktadır. Ancak toplu taşıma araçları ile oldukça kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja gitmek için Yenikapı – Hacıosman metro ile Hacıosman durağında inerek, 152 numaralı Zekeriyaköy – Kısırkaya otobüsüne binerek, Polis Okulu durağında inip rahatça gidebilirsiniz.

Tırmata Beach

Tırmata Beach

Uzun plajı ve tertemiz denizi ile oldukça güzel olan Tırmata Beach, ailelerin tercih ettiği plajlardan biridir. Oldukça geniş  bir alana sahip olduğu için isterseniz zamanınızı şezlong üzerinde ya da çimlerin üzerinde puflar ile geçirebilirsiniz. Deniz kum ve güneşin yorgunluğu ardından içerisinde bulunan, her damak zevkine hitap eden restoranları karnınızı bir güzel doyurabilirsiniz. Geniş bir alana sahip olduğu için içerisinde futbol sahası, plaj voleybolu, deniz bisikleti, jetski ve banana ile oldukça eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. İçerisinde bulunan onlarca şey ile Tırmata Beach, sizlere unutamayacağınız bir tatil yaşatacaktır. 

Tırmata Beach Giriş Ücreti

Hafta İçi Giriş Ücretleri Hafta Sonu ve Bayramlara Giriş Ücretleri
Yetişkin : 40 TL Yetişkin : 60 TL
7-14 yaş arası kişi başı : 20 TL 7-14 yaş arası kişi başı : 30 TL
0-6 yaş arası çocuklar: Ücretsiz 0-6 yaş arası çocuklar: Ücretsiz

Ayrıca girişlerde 1 Alkolsüz içecek ücretsizdir ve Bayram, tatil ve resmi tatillerde yukarıda yer alan fiyat uygulaması yapılmaktadır.

Tırmata Beach Ulaşım

Kalkış YerleriKalkış SaatleriDönüş SaatleriÜcret
Hacıosman Metro10:0017:3015 TL

Babylon Kilyos

Babylon Kilyos

Gündüz ve gece eğlenceleri ile oldukça popüler olan Babylon Kilyos 1000 kişilik kapasitesi ile oldukça geniş bir plajdır. Oldukça yoğun ilgi gören plaj bu kapasitesi ile birlikte bazen yer bulmak neredeyse imkansız bir hale geliyor. Soft müzikleri ile oldukça sakin bir plaj olduğu için aileniz ile birlikte rahatça gidebilirsiniz. Çim alanı çevresinde düzenlenen etkinliklere de katılarak eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Çok fazla kafa patlatmayan bir yer arıyorsanız bu plajı tercih edebilirsiniz.

Babylon Kilyos Giriş Ücreti

Hafta İçi Giriş ÜcretiHafta Sonu Giriş Ücreti
40 TL60 TL

Babylon Kilyos Ulaşım

Babylon Kilyos’a ulaşım aynı diğer plajlar gibidir. Ancak otobüsler farklıdır. Plaja ulaşmak için Yenikapı-Hacıosman metro hattına binerek Hacıosman durağında inip 151 numaralı Kilyos-Demirciköy otobüsüne binerek Kilyos durağında inerek rahatça gidebilirsiniz.

Kısırkaya Köyü Plajı

Kısırkaya Köyü Plajı

Tertemiz denize sahip bir halk plajı olan Kısırkaya Köyü Plajı, hafta sonu oldukça kalabalık bir yerdir. Normal bir halk plajı özelliklerini taşıyan yerde giriş saati bulunmadığı için dilediğiniz saatte giriş yapıp dönebilirsiniz. Ayrıca giriş saati olmadığı için burada kamp yapmanızda mümkündür. İçerisinde çok fazla sosyal imkanda yoktur. Bu bilgileri göz ününde bulundurarak gidebilirsiniz.

Kısırkaya Köyü Plaj Giriş Ücreti

Yukarıda da bahsettiğim gibi halk plajı olmasından dolayı plaja giriş ücretsizdir. Rahatça dilediğiniz saatte giriş ve çıkış yapabilirsiniz. Ancak içerisinde yer alan büfe ve restoranlarda ücret ödemeniz gerekmektedir.

Kısırkaya Köyü Ulaşım

Metro ile ulaşım sağladıktan sonra Hacıosman metro çıkışından hareket eden 152 numaralı otobüslere ve minibüslere binerek rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gümüşdere Plajı

Gümüşdere Plajı

Yüzme bilmeyenlere ve çocuklar için oldukça uygun derinliğe sahip Gümüşdere Plajı bu nedenden dolayı ailelerin tercih ettiği bir plajdır. İçerisinde restoranlardan plaj voleyboluna kadar çok imkan bulunmaktadır. Ancak buranın tek kötü yanı kumsalın çok fazla temiz olamamasıdır. Halk plajı olması ile birlikte sıcaktan bayılan İstanbullular için bir kaçış noktası olan Gümüşdere Plajında masmavi denize girip serinleyebilirsiniz.

Gümüşdere Plajı Giriş Ücreti

Hafta İçiHafta Sonu
Yetişkin :10 TL20 TL
İndirimli : 10 TL 20 TL

Gümüşdere Plajı Ulaşım

Toplu taşıma araçları ile rahatça gidebileceğiniz plaja öncelikle Sarıyer’e ulaşarak,buradan 152 numaralı otobüslere ya da Gümüşdere minibüslerine binerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Kilyos’a Nasıl Gidilir ?

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Kilyos’a ulaşım sandığınız kadar zor değildir. Kilyos’a gitmek için önce Sarıyer’e ulaşmak gerekiyor. Peki Sarıyer’e gitmek için ne yapabilir diyorsanız, Beşiktaş’tan kalkan minibüsleri veya 25B Beşiktaş-Sarıyer, 25E Kabataş-Sarıyer ve 40 Taksim -Sarıyer otobüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Sarıyer’e ulaşmadan Yenikapı- Hacıosman metrosuna binerek Hacıosman durağında inip 152 numaralı otobüslerle de gidebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezip gördüğü yerleri bahsetmeyi seven ve boş zamanlarında çizim yapan biri.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Eğer Kilyos tarafına yakınsanız keyifli bir tatil geçirmek için benimde önerim bir yerlisi olarak bu plajlardı, teşekkür ederim.

  2. Selin Yiğli
    1 sene önce

    Bence ailenizle birlikte Kilyos plajlarına gittiyseniz önce kalabalık olmayan plajları denemenizi tavsiye ederim. Ben gittiğimde sessiz ve sakin bir beach olan Gümüşdere Plajı’nı Kilyos plajları arasında beğenmiştim.