İlginizi Çekebilir
Heybeliada Gezilecek Yerleri ve Yapılması Gereken Aktiviteler (Rehber)
  1. Ana Sayfa
  2. Marmara Bölgesi Makaleleri
  3. Kınalıada Plajları

Kınalıada Plajları

Kınalıada Plajları

Prens Adaları arasında en küçük olan Kınalıada Plajı, sakinliği ve İstanbul’a yakın olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir. Havası diğer adalara göre daha serttir. Kınalıada plajın da çok kayalık bulunduğu için ağaç fazla bulunmamaktadır. Kınalıada’nın eski yıllarda elektrik ve suyu olmadığı için talep olmamıştır. Geçmişte tankerlerle su taşıyıp orada yaşayanlar tanker suları ile idare ederlermiş. Vapurla ulaşım gelmeye başladıktan sonra adaya yerleşenler olmuş. Kınalıada’daki plajları sizin için listeledik gelin beraber denizin keyfini çıkarabileceğimiz yerleri öğrenelim.

Kınalıada Plajları Ve Giriş Ücretleri

Adalar arasındaki en küçük ada olmasına rağmen birçok plaja ve harika mimari yapılara sahiptir. Surp Krikor Lusavoric Ermeni Kilisesi ve Hristos Rum Manastırı mimari yapılarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. Dini yapılarıyla da talep gören bir yerdir. Yeşillik bakımından az olsa da yürüyüş alanları, piknik alanları, bisiklet sürme yerleri bulunmaktadır. Gelin şimdi hep beraber Kınalıada Plajları ve Giriş Ücretlerine bakalım.

Kumluk Plajı

Kumluk Plajı
Kumluk Plajı

Kumluk plajı da Kınalıada gibi taşlık yapıya sahiptir. Taşlık yapısından dolayı denizi sığdır bu yüzden çocuklu ailelerin tercihi daha çok Kumluk Plajı oluyor. Fakat plaja damsız alınmıyor. Erkek-Kadın karışık olarak girebiliyor. Kumluk plajı içersin de kafe, restorant, giyinme kabini, tuvalet bulunmaktadır. Dışarıdan yiyecek getirilmiyor oradaki kafeden veya restoranttan alabiliyorsunuz. Kumluk plajı ücretli olduğu için içeride şezlong ve şemsiye kullanımı ücretsizdir. Sığ bir denizi ve aile ortamı olan bir plaj istiyorsanız size Kumluk Plajını öneririm.

Kumluk Plajı Giriş Ücreti

Hafta İçiHafta Sonu
20 TL30 TL

Yukarıdaki gördüğünüz fiyatlara Kınalıada’dan kalkan tekne servisi de bu fiyatlara dahildir.

Kumluk Plajı’na Nasıl Gidilir ?

Kınalıada İskelesi’nden, Kumluk Plajı’na ücretsiz teknelerle ulaşılabilir ya da yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yürümek istiyorsanız tekneden indikten sonra tabeladaki yazıları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Ayazma Kamos Beach Club

Ayazma Kamos Beach Club
Ayazma Kamos Beach Club

Kınalıada plajları arasında en aktivite dolu plajlardan birisidir. Yaklaşık 100 metre genişliğine sahip olan Komos Beach içerisinde giyinme kabini, tuvalet, büfe, duş alma yeri bulunmaktadır. Deniz suyu ile doldurulmuş çocuk yüzme havuzu ve yetişkin yüzme havuzu bulunmaktadır. Denizi biraz taşlı olmasına rağmen suyun temizliği ve güzelliği asla bozulmuyor. Aktivitelerle dolu Kamos Beach’de konserlere de olmaktadır. Keyifle yüzüp eğlenmenin tadına varmak istiyorsanız size Ayazma Komos Beach Club’ı öneririm.

Ayazma Kamos Beach Club Giriş Ücreti

Hafta İçiHafta Sonu
20 TL 30 TL

Şezlong ve şemsiye de giriş ücretinin içinde dahil olarak bulunmaktadır.

Ayazma Kamos Beach Club’a Nasıl Gidilir ?

Vapur iskelesinden yola çıkan ücretsiz tekneleri kullanarak ulaşmanız mümkündür. Yürüyerek gitmek istiyorsanız da tabelaları takip ederek ilerlemeniz yeterli olacak.

İskele Plajı

İskele Plajı
İskele Plajı

Kınalıda İskelesi’nin sağ ve sol tarafında yer almaktadır. Halk plajı olduğu için giriş ücreti alınmıyor. Deniz taşlı fakat temizliği bozulmamış. Halk plajı olduğu için hafta içi de hafta sonu da kalabalık oluyor. Denizden geçen vapurları izlemek insana keyif veriyor. Sizde denizi, vapurları izlemekten keyif alıyorsanız size İskele Plajını öneririm.

İskele Plajı Giriş Ücreti

İskele Plajı halk plajı olduğu için giriş ücreti alınmıyor. İçeride şezlong ve şemsiyeye para ödemeniz gerekiyor. Şezlong ve şemsiye kişi başı 20 TL’dir. Hafta içi ve Hafta sonu şezlong ve şemsiyede fiyat değişikliği olabiliyor.

İskele Plajı’na Nasıl Gidilir ?

İskeleden indiğiniz gibi sağ ve sol taraftaki plajlar İskele Plajıdır.

Ülker Restaurant Plajı

Ülker Restaurant Plajı
Ülker Restaurant Plajı

Hem halk plajı hem de restaurant olarak bulunan Ülker Restaurant Plajı, denizin sığı olması sebebiyle halkın daha çok tercih ettiği plajlardan biri. Plajın içerisinde duş alanı, tuvalet, giyinme kabini ücretli olarak kullanılmaktadır. Dışarıdan yiyecek, içecek getirmek serbest veya Ülker restauranttan da yiyecek, içecek söyleyebiliyorsunuz. Ülker Restorantın içerisin de aperatif yiyecekler, alkollü alkolsüz içecek, bin bir çeşit yemek bulunmaktadır. Hem restaurantın hem de plajın tadını çıkartmak istiyorsanız size Ülker Restaurant Plajını öneririm.

Ülker Restaurant Plajı Giriş Ücreti

Ülker restaurant plajı halk plajı olduğu için giriş ücreti alınmıyor. İçeriden şezlong ve şemsiye için para alınıyor. Şezlong ve şemsiye kiralamak kişi başına 20 TL‘dir. İçerideki tuvalet, duş alanı ve giyinme kabininden de ücret talep ediyorlar.

Ülker Restorant Plajı’na Nasıl Gidilir ?

Yürümek istiyorsanız iskeleden veya adanın içinde 30-40 dakika içerisinde varabilirsiniz. Ücretsiz olarak iskeleden teknelerde kalkmaktadır.

Teos Restaurant & Beach Club

Teos Restaurant & Beach Club
Teos Restaurant & Beach Club

Teos Beach Club hem plaj hem restoran olarak kullanılmaktadır. Gündüz retoran akşam eğlence yeri olarak bulunmaktadır. Teos Beach Club boncuk plajı olarak da bilinmektedir. Denizin sakinliğinden dolayı genellikle çocuklu aileler ve çiftler tercih etmektedir. İçeride giriş ücretli olduğu için şezlong ve şemsiyeden ayrıyeten ücret alınmamaktadır. Retorantın içerisinde serpme kahvaltı 25 TL hamburger, tost, börek 20 TL‘dir. Balık çeşitleri ve meze de bulunmaktadır. Hem eğlenip hem de yemek yiyip denizin keyfini çıkartmak istiyorsanız Teos Restorant & Beach Club’ı öneririm.

Teos Restaurant & Beach Club Giriş Ücretleri

Hafta İçi Hafta Sonu
20 TL30 TL

Şezlong ve şemsiye içinde dahil olarak giriş ücreti alınıyor.

Teos Restaurant & Beach Club’a Nasıl Gidilir?

İskeleden indikten sonra adanın merkezin doğru ilerleyerek rahatça ulaşabilirsiniz. Yürümek istiyorsanız tabelaları takip etmeniz yeterlidir.

Yorum Yap

Yorum Yap