İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amerika
  3. Las Vegas Gezilecek Yerler

Las Vegas Gezilecek Yerler

Las Vegas Gezilecek Yerler

Bir zamanlar demir yolu geçiş istasyonu görevi üstlenen Las Vegas Nevada eyaletinde yer alan Mojave Çölü üzerinde kurulmuştur. Eski dönemlerde organize çetelerin yer aldığı bu şehrin denetim açısından son derece yoksun kalmış olduğu ortadadır. Kuruluş amacı olarak Dünya’nın eğlence merkezi olması hedeflenen Las Vegas artan ilgi neticesinde kendini sürekli olarak geliştirmeye devam etmiştir. Bu sayede de Amerika Birleşik Devletleri‘nin en hızlı büyüyüp gelişme gösteren kenti olma şansını elde etmiştir.

Turizm Şehri’nin Bel Kemiği Las Vegas

Bir rüya gibi olan Las Vegas sizlere birçok eğlence unsurunu da bir arada sunuyor. Tema parkları , birbirinden güzel tatil köyleri, otelleri ve eğlence mekanları ile Amerika’ya damgasını vurmuştur. Mimari yapısı ile de oldukça ünlü olan Las Vegas da birbirinden güzel görsel şovları da izleyerek eğlencenizi bir kat daha artırabilirsiniz.

Stratosphere Las Vegas

Stratosphere Las Vegas
Stratosphere Las Vegas

Şehirde bulunan yapılar arasından yükseklik olarak kıyaslama yapılacak olursa Stratosphere Las Vegas‘ın eline adeta kimse su dökemiyor. Otelin asansörü ile kısa sürede 108. kata kadar çıkıp, Vegas’a birde tepeden bakma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ziyaretçi akınına uğrama nedenleri arasında iç ve dış gözlem teraslarına sahip olması da bir hayli etkili olmaktadır. Akşam yemeğiniz eşliğinde bu eşsiz manzara seyrine dalmak oldukça ürpertici bir güzellik barındırmaktadır.

Bellagio Çeşmesi

Bellagio Çeşmesi
Bellagio Çeşmesi

Sunmuş olduğu atmosfer ile yıllarca akıllarda kalmayı başaran Bellagio Çeşmesi aynı zamanda her akşam rutin olarak düzenlenen gösterileri ile de ziyaretçilerini memnun kılmaya devam etmektedir. Daha çok su ile yapılan bu gösteri sizlerin serinlemesine de bir hayli yardımcı olmaktadır. Bellagio Oteli‘nin hemen önünde sergilenen bu şov için dakikaları sayıp erkenden yola çıkanlar olduğunu da temkinli olmanız adına sizlere hatırlatmış olalım

The Venetian Las Vegas

The Venetian Las Vegas
The Venetian Las Vegas

The Venetian Las Vegas oldukça geniş bir alana yayılmış olmasının yanı sıra mermer ve el boyaması olan tavan frenskleri ile de oldukça dikkat çekici görünmektedir. Burası eğlence mekanı olarak nitelendirilmekte farklı aktiviteleri de sizler için bir arada sunmaya devam etmektedir. Siz ziyaretçilerini kendisine çekecek bir diğer detayda tesisin gerek konaklama gerek sunmuş olduğu eğlence olanakları ile mükemmelliği yakalamış ve “5 Elmas” ödülüne layık görülmüştür.

Counts Kustoms

Counts Kustoms
Counts Kustoms

Girişin ücretsiz olduğu bu müze içerisinde arabalarda bir o kadar şaşırtıcıdır. Fotoğraf çekmek için izin verilen bölümlerin yer alıyor olmasının yanı sıra otopark’ın da ücretsiz olduğunu belirtelim.

The Mob Museum

The Mob Museum
The Mob Museum

2012 yıllarında ziyarete açılmış olan The Mob Museum adeta organize suçların tarihini ve kolluk kuvvetlerinin de bu suçlarla mücadelesini ziyaretçilerine anlatmaya odaklandığı bilinmektedir. Aynı zamanda müzenin resmi adı da “Organize suçlar ve Yasa Uygulama Ulusal Müzesi” olarak yer almaktadır. Müze içerisinde çeşitli suç örgütüne ait eşyaları görmenizde mümkün olmaktadır.

Las Vegas Downtown

Las Vegas Downtown
Las Vegas Downtown

Las Vegas’ın tarihini yakından hissedebileceğiniz Downtown‘da sizleri bekleyen lezzetleri de tatmanızı öneririz. Burası aynı zamanda “Eski Vegas” olarak da biliniyor. Las Vegas’a farklı açı ile bakma adına Downtown oldukça ideal bir mekan olmaktadır. Özellikle de yolunuz buraya akşam saatlerinde düşecek olursa dev ekranlardan yansıyan gösterileri de yerinde izlemeyi unutmayınız.

Luxor Las Vegas

Luxor Las Vegas
Luxor Las Vegas

Antik Mısır’ın simge yapılarını üzerinde barındıran Luxor Las Vegas eğlence tutkunlarını mimari yapısı ile de kendisine çekmeyi başarmış durumdadır. Kumarhanesi ve oteli ile de her iki amaca hizmet ediyor olmasından dolayı yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Ana bina olan piramit binasından özellikle de gece yükselen ışık şovu gökyüzünü aydınlatmaya yetiyor.

Madame Tussauds

Madame Tussauds
Madame Tussauds

Burası birçok ünlü’nün mumdan heykellerinin sergilenmiş olduğu bir müze olarak konumlanmıştır. Madame Tussauds içerisinde yer alan 4 D sinema gösterisi de mekanı güzelleştiren bir diğer unsur arasında yer almaktadır. Aynı zamanda istediğiniz kadar fotoğraf çekme imkanına da sahip olmaktasınız. Online alınan biletlerle biletinizi daha uyguna getirme imkanı da sizleri bekleyen bir diğer unsurdur.

Shark Reef Aquarium at Mandalay Bay

Shark Reef Aquarium at Mandalay Bay
Shark Reef Aquarium at Mandalay Bay

Bu tesis özellikle de çocuklu ailelerin uğrak yeri olma konumundadır. Akvaryum içerisinde nesli tükenmekte olan köpek balıklarından tutunda yeşil deniz kaplumbağaları ve Komodo ejderlerine kadar birçok farklı türden canlıyı’da bir arada barındırmaktadır. Shark Reef Aquarium at Mandalay Bay da cesaretinizi de yanınızda ise köpekbalıklarının bulunduğu bölüme dalış yapmanızda mümkün olmaktadır.

Springs Preserve

Springs Preserve
Springs Preserve

Burası bir park ve içerisinde görülecek onca alanı da bünyesinde barındırıyor. Parkta yer alan kafelerde seyahatiniz esnasında sizlere eşlik ediyor. Düzen açısından da oldukça düzenli bir yapıya sahip botanik bahçesi aynı zamanda etrafında yürüyüş yapma imkanını da sizlere sunmaktadır.

High Roller

High Roller
High Roller

High Roller ile çocukluğunuza dönmek için bir adım atma zamanı. Gözlem amaçlı inşa edilen yapı daha sonraları ise Dünya’nın en büyük yapısı konumunda yerini almıştır. Bu dönme dolap, üzerinde akşam saatlerinde aktif hale gelen Led ışıkları sayesinde şehrin dört bir yanından da görülürken dolap bir turunu yaklaşık olarak yarım saatte tamamlamaktadır. Çocukluğunuza geri dönmek hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı.

Circus Circus

Circus Circus
Circus Circus

Burası bir otel olmasının yanı sıra adından da anlaşılacağı üzere otel sirk teması hakim olmaktadır. Circus Circus içerisinde bulunan sirki sayesinde ziyaretçileri tarafından oldukça ilgi gören otellerden bir tanesidir. Belirli bir ücret karşılığında izleme şansı elde edebileceğiniz bu sirk için seyahatiniz öncesi otelin etkinlik takvimine de bakmayı unutmayınız.

Flamingo Wildlife Habitat

Flamingo Wildlife Habitat
Flamingo Wildlife Habitat

Bir otel bahçesi içerisinde yapay göletlerde yüzen balık , ördek ve aynı zamanda adından da anlaşılacağı üzere flamingoları görmek mümkündür. Flamingolarla fotoğraf çekilmeden önce onlara çok ince olduklarını da söyleyebilirsiniz. Maliyet açısından bir ücret ödenmeyen bu alanı gezip sessizliği karşısında kendinizi dinleme şansı elde edebilirsiniz.

Grand Canyon National Park

Grand Canyon National Park
Grand Canyon National Park

Eğlence unsurunun yanı sıra doğa tutkunu da olanları düşünerek Grand Canyon National Park adeta doğa tutkunları adına tasarlanmıştır. Büyük bir kanyon olma özelliğini 446 kilometrelik bir uzunluğa sahip olmasına borçludur. Kanyon da yürüyüş yaparak manzara izlemek istiyorsanız güney yamacı tercihiniz olurken, kuzey yapısı ile daha zorlayıcı olmasından kaynaklı olarak daha çok profesyonellere ev sahipliği yapmaktadır.

Fremont Street

Fremont Street
Fremont Street

Fremont Street trafiğe kapalı bir cadde olmasının yanı sıra şehrin ilk kumarhanelerinin kurulmuş olduğu yer olarak bilinmektedir. Pasaj havasında olmasının yanı sıra burada Dünya’nın en büyük ışık gösterilerinden birini de izleme şansına sahip olmaktasınız. Burada alışveriş tutkunları için alışveriş yapabilmelerine imkanda tanınıyor.

The Strip

The Strip
The Strip

Las Vegas‘ın tüm ışıltısını daha yakından hissetmeniz için 14 büyük otel ile çevrelenmiş olan The Strip tüm büyüsü ile siz ziyaretçilerine kapılarını açmış durumdadır. Resmi adı Las Vegas Boulevard olan The Strip de golf severler adına da golf sahaları yer almaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Siz seyahate çıkmadan önce size seyahatiniz boyunca adeta bir bilet niteliğinde eşlik edecek olan rehberlik hizmeti sunmaya hazır.

Yorum Yap