İlginizi Çekebilir
Truva Atı Nerede
 1. Ana Sayfa
 2. Akdeniz Bölgesi Makaleleri
 3. Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgiler

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgiler

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgiler

Antalya’nın doğal güzelliklerinden bir olan Manavgat Şelalesi ,Manavgat ilçesinde yer alır.Yoğun iş hayatından ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için en uygun yerlerden biridir.Ülkemizin en ünlü şelalelerinden olan Manavgat yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki falezlerden dökülen şelale büyük bir alana yayılmıştır.

Manavgat Şelalesi Akdeniz Bölgesinin en önemli tatil beldelerinden biridir.İsmini bulunduğu ilçeden alan Manavgat Şelalesi, ilçe merkezine 5 km mesafede yer almaktadır. Şelalenin yüksekliği azda olsa da yüksek debiyle akan şelalenin beslendiği en büyük kaynak karstik bir yapıya sahip olan Dumanlı Kaynağı.Bu kaynak suları kaya parçalarının aralarından sert ve hızlı  bir şekilde geçerek ırmak ile birleşir ve etrafa su sisi yayılır.

manavgat şelalesi nerede

Şelalenin yakınında bulunan çay bahçesi sayesinde bu harika manzarayı izlerken dostlarınızla veya aileniz ile güzel dakikalar geçirebilirsiniz. Restorant ve çay bahçelerin yanı sıra piknik alanında doğa ile içi içe pikniğinizi yapabilirsiniz.

Eğer burada oturmak istemezseniz Manavgat Şelalesi’nin üzerinde bulunduğu nehirde tekne turu yapabilir, jeep,rafting, safari gibi aktivitelere de katılabilir ya da doğa ile tamamen bir olup kamp ve trekking gibi etkinliklerde burada yapabilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Akdeniz Bölgesinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan şelaleye ulaşım o kadar da zor değildir. Antalya merkezine bir buçuk saat uzaklıkta , Alanya merkezine ise yarım saat uzaklıktadır.Bütün şehirlerden kalkan otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.Manavgat ilçesine ulaştıktan sonra şelaleye minibüs ve otobüsler ile gidebilirsiniz.

manavgat şelalesine nasıl gidilir

Eğer uçak ile ulaşım sağlayacaksanız Manavgat Antalya Havaalanına 68 km, Alanya Havaalanına 104 km uzaklıkta bulunuyor. Bu iki havaalanlarından Manavgat yönüne giden otobüslere binerek önce ilçeye daha sonradan şelaleye giden otobüslere binerek ulaşabilirsiniz.

Turistlerin bir numaralı yerlerinden biri olan Şelale sizler içinde ideal bir destinasyon olacaktır.Huzurlu ve doğal güzellikleri yaşayabileceğiniz harika bir yer.Antalya’da gezilecek yerlerin başında gelen şelaleyi mutlaka görüp burada fotoğraflar çekilmelisiniz.Şelalenin sesi bile sizlere huzur verecektir.Şimdi gelin Manavgat Şelalesi’nin giriş ücretlerine bakalım

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti 

Bu tarz doğal güzellikler ziyaretler ücretsiz olması daha iyi olurdu.Ancak bu tarz yerlere çok fazla ziyaretçi akın ettiği için ziyaret sonrası temizlik gerektiğinden dolayı ücret alınmaktadır.Şuan ki güncel fiyatı herkes için 10 TL’dir. Fakat sezonluk fiyatlar değişim gösterebilir.Ücreti herkese hitap ettiği için buraya kesinlikle gitmenizi öneririm.

Manavgat Şelalesi Oteller

Manavgat Şelalesine yakın herkese hitap eden bir çok otel bulunmaktadır.Bu otellerden bazılarını sizler için listeledik :

 • Cats Catty Garden Hotel
 • Çenger Beach Resort Hotel
 • River Suite Hotel Manavgat
 • Manavgat Motel
 • Hotel Orange Palace
 • River Butik Hotel
 • Linda Resort Hotel
 • Armas Saray Regency
 • Linda Hotel
 • Hotel Derin Ma

Umarım Manavgat Şelalesi hakkında bir çok şey buradan öğrenmişsiniz.Eğer buraya gitme planınız varsa ,ertelemeden burayı görmeye mutlaka gitmelisiniz.Burada yaşadığınız fotoğrafları ve anıları bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezip gördüğü yerleri bahsetmeyi seven ve boş zamanlarında çizim yapan biri.

Yorum Yap