İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akdeniz Bölgesi Makaleleri
  3. Antalya’nın Gülü: Manavgat Şelalesi

Antalya’nın Gülü: Manavgat Şelalesi

Antalya'nın Gülü Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgiler

Turkuaz rengine çalan suyu ile Antalya yerlilerine ve yaz mevsiminde tatil için gelen turistlere iç açıcı bir manzara veriyor. Manavgat Şelalesi dünyanın diğer şelaleleri kadar uzun ve büyük olmasa’da ülkemizin ve Antalya’nın gözde turistik yerlerindendir. Şehrin merkezinden 1 Saat süreyle ulaşabildiğiniz şelalenin doğu yamacındaki köprüde insanlar eksik olmuyor. Tası tarağı toplayıp yakın bölgelerden Manavgat Şelalesine gitmelik olan bu havalarda bence tecrübe etmeniz gereken bir güzelliktir.

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgiler

manavgat şelalesi göl tarafları

Çok yüksekten akmasa’da 3 kilometre uzaklığındaki yeraltı kaynaklarından gelen tertemiz suyu ile herkesin ilgisini çeker. Bulunduğu ilçenin adını alan Manavgat Şelalesi, seyir keyfi için sadece bir yere sahiptir. Batı kısmında her yer yüksek ağaçlarla kaplandığı için göz gözü pek görmüyor. Şehrin en popüler doğa harikası olan şelaleyi görmek için herhangi bir giriş ücreti ödemiyorsunuz. Dilden dile konuşulan efsanesi ve tarihi özel kıssaları olmasa’da seyir keyfi güzeldir.

Giriş Ücreti Ödeniyor mu ?

Bu doyum olmaz Turkuaz rengindeki şelaleyi görebilmeniz için giriş ücreti ödüyorsunuz. Manavgat Şelalesi için Giriş Ücreti güncel 2019 yılında 8 Türk Lirası’dır. Aslında ücretsiz olması gereken bir destinasyon bölgesi halindeyse’de fiyatlandırma getirildi. Ailenizle ören güzelliğini seyretmek istiyorsanız Antalya’da gitmeniz kaçınılmazdır.

Manavgat Şelalesi Nerede ? Konumu

manavgat şelalesi konumu

Yol tarifine gerek duyanlara özel konumunu’da paylaşmadan olmaz. Şehrin dört bir yanından maksimum 1 saat 30 dakika’da ulaşım sağlanıyor. Manavgat ilçesinden kalkan minibüs yada troleybüsler aracılığı ile’de 10 Türk Lirası ödeyerek çok konforlu olmasa’da güzergaha varabilirsiniz. Manavgat Şelalesinin en turistik Kaş ilçesine mesafesi 262 kilometredir. Durmaksızın akan şelale Antalya şehrinin Manavgat ilçesine bağlıdır.

Manavgat Şelalesi Yapılacak Aktiviteler

manavgat şelalesi

Suyunda 15 çeşit balığı kapsayan şelaleye çoğu zaman balık avı yasağı uygulanmıştır. Bu sebepten dolayı burası balık tutmaya uygun bir yer değildir. Oltaları ve balık yemlerini artık başka bir gölete yada çevredeki başka sulara saklamalısınız.

Lakin burada yapabileceğiniz çok güzel bir aktivite var. Rafting için yeterince uyumlu olmasıyla rafting sporu için ideal bir bölge. Haziran ve Temmuz aylarında bu işe gönül vermiş insanlarla mükemmel Rafting etkinlikleri yapılıyor.

Çevresindeki Yemek ve Kahvaltı Fiyatları

Manavgat Şelalesinde yapabileceğiniz bir diğer güzel aktivite ise sabahları kahvaltı, diğer saatlerde ise yemek yemektir. Şelalenin o güldür güldür akan su manzarasına karşı yediğiniz yemeğin tadı değişiyor ve güzelleşiyor. Şelaleye sıfır bir şekilde açılmış Taş Konak Restaurant ilginç ve ilgi çekici dükkan tasarımı ile önerilen mekanlardandır.

Yemek TürüOrtalama Fiyat
Kahvaltı40 TL
Sıcak Yemekler36 TL

Eksantrik bir konsept sahibi oldukları için Antalya’nın turistik yerleri arasındaki gözdesi olan Manavgat Şelalesinde yemek ve kahvaltı fiyatları diğer ortalamalara göre bir tık daha yüksektir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap