miami

Miami

Slider
ortalama sicaklik

19.8° / 24.2°

vize gerekli mi

Amerika Vizesi

turistrail puanı

10 / 9.5

gezme süresi

1 GÜN

Miami Hakkında


Amerika'nın Florida eyaletinde bulunan Miami, dünyaca meşhur ünlülerin aynı Bodrum Muğla'daki gibi tatil yaptığı yer olarak bilinir. Halk arasında düzenli yaşamak için değil, günübirlik gelmek için daha uygun bir şehir olarak görülmektedir. Miami'de halkın çoğunluğu İspanyol olduğundan dolayı restoranlarda, kafelerde ve sokaklarda baskın olarak İspanyolca dili kullanılmaktadır. Koyu yeşil ve okyanus kenarındaki manzaraları çok iç açıcı olduğu için gidip bir gece yaşanması gereken şehirler arasına ekliyoruz. Plajları hayatınız boyunca gidebileceğiniz en hızlı ve etkin plajlardan'dır. Hatta Amerika halkının Miami plajları için kullandığı espriler dahi vardır. Aslında 400.000 nüfusu olan Miami, toplamda %3'lük kısmını Türkler oluşturuyor.

Miami Gezilecek Yerler


Görünüm olarak sanki uzaklardan Dubai'yi andıran bir havası vardır. Amerika Birleşik Devletlerinden Florida eyaletinde olan Miami, ülkenin önde gelen turistik şehridir. Burada kurulan halkın etnik kökeni İspanyollar ve Haitililer olduğu için ortama ve mimariye inanılmaz bir İspanyol havası hakimdir. Miami gezilecek yerler'deki binalar ve insanları daha önce ABD'nin farklı eyaletlerinde yaşamış kişileri farklılıkları ile şaşırtabilir. Her yıl milyonlarca turisti Miami'de sahillerini ve gece hayatını tatmak için buraya geliyorlar.


Turizmin ve çok hızlı nükseden gece hayatının şehri Miami'de gezeceğiniz ve yapabileceğiniz çok aktivite var. Kumsalındaki berraklık dünyanın çoğu yerinde olmamakla beraber Atlas Okyanusunun kıyılarında bir ada olduğu için beyaz mavimsi bir rengi vardır.


1. Art Deco Historic District


art historic district

Şehrin içinde resmen moda ve çılgınlığa ayrılmış bir ilçe var. Ocean Drive'a 15 kilometre mesafedeki Art Deco Historic, Miami'nin en ilgi çekici yeridir. Sokaklarında gezerken her adımınızda şahane dekorasyonlarla donatılmış evleri ve tasarım ürünlerini göreceksiniz. İtalya asıllı bir moda tasarımcısı olan Gianni Versace, burada uzun zaman önce yaşamış ve hayatını sonlandırmış olsa'da geleneği bitmemiştir. Kendisinin başlattığı çılgın dekor ve motifleri onu görenler devam ettirerek şuanda çok renkli bir ilçe yapmışlar.


2. Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri (Vizcaya Museum and Gardens)


vizcaya museum - miami gezilecek yerler

700 dönüm arsa ile Vizcaya müzesi, bahçe tasarımı İtalyan kültürüne özel bahçeli villalara benzetilmiştir. Villanın yapısı'da aynı şekilde Rönesans dönemine ithafen kurulmuş fakat binanın içerisinde girdiğinizde inanılmaz Barok taşlarından yapılma bir Venedik mimarisi karşınıza çıkacak. Aslında nostalji sevenler için Miami'deki ilk durak olabilir. 1916'da kurulan Vizcaya müzesi, şuanda 1.100'den fazla çalışanı ve 34 farklı avlusu ile 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar koleksiyonları villasında barındırıyor.


3. Küçük Havana (Calle Ocho)


calle ocho - miami gezilecek yerler

Mart ayında bu caddeden mutlaka geçmelisiniz. Miami'nin en özel festivali olan Calle Ocho festivali beraberinde mükemmel güzellikler getiriyor. Puroların çıktığı yer olarak bilinen Little Havana, Calle Ocho caddesiyle ünlüdür. Karayiplerin ve Kübalıların geleneksel kültürünü yansıtan festivallerde insanlarla tanışıp yerel halkla etkileşime geçebilirsiniz. Miami havasını içinize çekebileceğiniz en iyi festivaldir.Miami Mutfağı


Florida eyaletinin en güzel plajlarına sahip olan Miami'de yöresel yemekler konusunda hamburger ön plana çıkıyor. Aslında Miami palmiye ağaçları arasında olan bir cennet olsa'da yöresel yemekleri açısından pekte kendisine has bir yemeği olduğu söylenemez. Hamburger kültürü gelişmiş ve zengin olduğu için fast food konusunda her zaman bir adım önde olan Amerika'nın izlerini taşıyor. Meşhur tatil şehri Miami'de ülkemizde yediğiniz hamburger'in bu topraklarda çıktığını anlayacağınız lezzetteki hamburgerlerini üreten restoranları ve menülerini sizlere önereceğiz.


Et ürünlerine karşı olanlar için Veganlara özel konseptler'den karides, yengeç ve ıstakoz gibi okyanustan çıkartılan türlere kadar bir çok yemek restoranı bulunmakta.


1.Jaxson's Kitchen Sink: Dondurmanın Şahı


jaxsons

Canınız Miami'nin sıcağında dondurma çektiyse gitmeniz gereken ilk duraklardan biridir. Burada krem şanti içeren dondurma ürünleri ve sütlü soğuk ürünler çok meşhurdur. Nefis tatta dondurmaları tüketmek için yegane adrestir.


2.Jimmy's Eastside Diner


jimmys eastside diner

Miami turunuz esnasında unutamayacağınız sabah kahvaltılarından birini Jimmy's Eastside Diner restoranında gün ışığına karşı yapabilirsiniz. Sabah kahvaltısında tost, et ve yumurta türevleri bulunan bu restoranda yemek yerken Amerika nostaljisine tanıklık ediyorsunuz.


3.Yardbird


yardbird

Daha önce karpuzlu Waffle denemediyseniz güzel bir fırsat. Çıtır tavukları'da bir hayli harika olan mekanda Waffle ve Tavuk öğle yemeğiniz için güzel bir seans olabilir.


Miami Nerededir ?Amerika kıtasında Florida eyaletindedir. Atlas okyanusu üzerinde bulunan bir adadır.


Miami Ne Zaman Gidilir ?


Tropikal iklime sahip olmasından dolayı genelde her ay her mevsim sıcaklık değerleri yüksek olduğundan aslında yılın her ayı gidilebilir. Fakat festivallerin yoğun olduğu Mayıs, Kasım, Ekim ve Temmuz ayları Miami'ye gitmek için birebir aylar diyebiliriz. Özellikle bu ada şehrini kuran korsanların kültürünü yansıtan Miami Broward One Carnaval festivaline dahil olmak için Ekim ayında gezebilirsiniz.Miami Gece Hayatı


İklimi ve ambiyansı bakımından Muğla şehrimize inanılmaz bir benzerlik gösteren Miami, dünyada gece hayatının popüler olduğu ilk 5 şehirden biridir. Gece hayatı için kulüplerin ve pub'ların dünyadaki en iyileri kesinlikle Miami'de bulunuyor. Bu yüzden eğer paranız varsa gece kulüplerinde şampanya açtırdığınız zaman yada eğlenmeyi biliyorsanız rüya gibi bir gece geçirebilirsiniz. Nikki Beach Miami favori barlar arasında ilk sırada. Mükemmel DJ performansları ve ortamın Latin Amerikalılar'dan oluşmasından büyük bir haz alacaksınız.TuristRail'in Önerdikleri