İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amerika
  3. Miami’de Ne Yenir ? Miami Mutfağı

Miami’de Ne Yenir ? Miami Mutfağı

Miami'de Ne Yenir Miami Mutfağı

Florida eyaletinin en güzel plajlarına sahip olan Miami’de yöresel yemekler konusunda hamburger ön plana çıkıyor. Aslında Miami palmiye ağaçları arasında olan bir cennet olsa’da yöresel yemekleri açısından pekte kendisine has bir yemeği olduğu söylenemez. Hamburger kültürü gelişmiş ve zengin olduğu için fast food konusunda her zaman bir adım önde olan Amerika’nın izlerini taşıyor. Meşhur tatil şehri Miami’de ülkemizde yediğiniz hamburger’in bu topraklarda çıktığını anlayacağınız lezzetteki hamburgerlerini üreten restoranları ve menülerini sizlere önereceğiz.

Miami’de Önerdiğimiz Restoranlar ve Yemekler

Et ürünlerine karşı olanlar için Veganlara özel konseptler’den karides, yengeç ve ıstakoz gibi okyanustan çıkartılan türlere kadar bir çok yemek restoranı bulunmakta.

1.Jaxson’s Kitchen Sink: Dondurmanın Şahı

jaxsons

Canınız Miami’nin sıcağında dondurma çektiyse gitmeniz gereken ilk duraklardan biridir. Burada krem şanti içeren dondurma ürünleri ve sütlü soğuk ürünler çok meşhurdur. Nefis tatta dondurmaları tüketmek için yegane adrestir.

2.Jimmy’s Eastside Diner

jimmys eastside diner

Miami turunuz esnasında unutamayacağınız sabah kahvaltılarından birini Jimmy’s Eastside Diner restoranında gün ışığına karşı yapabilirsiniz. Sabah kahvaltısında tost, et ve yumurta türevleri bulunan bu restoranda yemek yerken Amerika nostaljisine tanıklık ediyorsunuz.

3.Yardbird

yardbird

Daha önce karpuzlu Waffle denemediyseniz güzel bir fırsat. Çıtır tavukları’da bir hayli harika olan mekanda Waffle ve Tavuk öğle yemeğiniz için güzel bir seans olabilir.

4.The Forge: Et Açlığınızı Bastırmak için Birebir

the forge

Amerikanın meşhur şarkıcılarının’da gittiği The Forge mekanı steak ürünlerinin vazgeçilmez durağı oluyor. Miami plajına yakın yerde olması ve ünlüler tarafından seçilmesi ile birlikte büyük bir büyüme kaydetti. 1968 yılında kurulan restoranda yüksek ücret ödemek istemiyorsanız hamburger menüsünü tercih edebilirsiniz.

5.Cold Brew: Starbucks Unutturan Kafe

cold brew

Organik meyvelerden yapılma kokteylleri ile tropikal iklimin sıcağını üzerinizden atabilirsiniz. Kokteyllerin içinde yapılan meyveleri’de koyuyorlar ki daha çok serinleyin diye.

6.Cheezious: Çedar Peyniri ve Hamburger

cheezious

Bu ikilinin en iyi birleştiği yer Miami’de Cheezious’dur. İkili çedar peynirli hamburgerini denemenizde fayda var. Eğer doymadıysanız yanına çıtır tavuk ve waffle servisi’de yaptırabilirsiniz.

7.La Carreta: Küba Sandviçi

la carretta

Küba usulü sandviçleri tatmak için favori mekanlardan biridir. Yanında tatlı bir portakal suyu ile sıkıntılarınızı unutuyorsunuz.

8.Zak The Baker: Ekmeğin En Güzel Hali

zak the baker

Gene bir sandviç yeri olarak karşımıza çıkıyor fakat burada konsept tamamen ekmeğe uyarlanmış. Ekmek çeşitlerine göre farklı varyasyonlar ile güzel şeyler tüketmeniz mümkün. Wynwood caddesinde gurmelerin ağzına konu olan ekmekleri ile tadılması lazım.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap