1. Ana Sayfa
 2. İç Anadolu Bölgesi Makaleleri
 3. Tarsus Hayvanat Bahçesi

Tarsus Hayvanat Bahçesi

tarsus hayvanat bahçesi

Adını aldığı ilçe olan Tarsus’da büyük bir hayvanat bahçesi olarak hizmete açılmıştır.Tarsus hayvanat bahçesi Mersin belediyesi tarafından şehrin anlamlı bir gününe tahsis edilmek üzere halk ile birlikte coşkulu bir eğlenceyle faaliyetlere başladı.Tarsus hayvanat bahçesinin bu denli tutmasının sebebi ise hayvan severler tarafından hoşça karşılanmasıdır.Şehirde görmesi zor olan hayvanları bu hayvanat bahçesinde tutarak güzel bir yatırım haline getirmişler.

Tarsus Hayvanat Bahçesi Giriş Ücretleri

tarsus hayvanat bahçesi

İçerisinde büyük baş hayvanları arasında deveden tutun, küçük baş hayvanlarından en zor bulunanlarına kadar bir çok tür bulunan Tarsus Hayvanat Bahçesi’ne giriş için 8 TL ödüyorsunuz.Bence böyle güzel bir gezilesi yer için Mersin sakini iseniz gezmeye değerdir.

Ziyaret Saatleri Kaçtan Kaça Kadar ?

MevsimAçılışKapanış
Kış09:0017:00
Yaz09:0018:00

Yaz mevsiminde bir saat daha geç kapandığı görülüyor.Bunun sebebi ise kışın hava şartlarının hayvanları olumsuz etkilediğinden dolayıdır.İçerisinde bir çok hayvan türü barındırdığı için soğuğa dayanamayan türleri iklim koşullarına karşı korumak için önlem alıyorlar.

Tarsus Hayvanat Bahçesi Nerede ?

Tarsus Hayvanat Bahçesi Mersin ilimizin Tarsus ilçesindedir.Merkez tarafından minibüslerle 20 dakikalık bir zaman harcayıp ulaşmanız çok basit.Trafiğin Mersin’de yoğun olmadığını biliyorsanız minibüslerin kalkış saatlerinde orada olduğunuz takdirde çok kısa bir süre içerisinde ulaşıyorsunuz.

İçinde Hangi Hayvan Türleri Mevcut ?

30’dan fazla hayvan türüne ev sahipliği yapıyor.Tarsus hayvanat bahçesinin halı saha gibi oluşturdukları hayvan barınaklarında halk düzenli olarak bu hayvanları beslemek için gelip gidiyor.Ayrıca barındırdıkları hayvan türlerine özel sadece etrafını demir parmaklıklarla çevreledikleri için olabildiğince doğal bir ortam yaratmaya çalışmışlar.Dikkat çekmek istediğim bir hususta Mersin halkının bu güzel hayvanlara karşı tamamen sağ duyulu davranıp sürekli ziyarete geldiklerinde bağış ve yardım etmek istemeleridir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Tarsus hayvanat bahçesi hafta sonu açık mı

  • Furkan Güler
   1 sene önce

   Tarsus Hayvanat Bahçesi hafta içi olduğu gibi hafta sonları da açıktır. Ancak hafta sonları hafta içine göre daha kalabalıktır. Eğer ailecek sakin bir gezi istiyorsanız hafta içini düşünebilirsiniz. Hafta sonu ziyaret edecekseniz sabah saat 09:00 ile akşam 17:00 arasında gidip, yüzlerce hayvanı görerek harika saatler geçirebilirsiniz.