İlginizi Çekebilir
insuyu mağarası nerede
 1. Ana Sayfa
 2. Seyahat İpuçları
 3. Ucuz Uçak Bileti Bulmanın En İyi 10 Yolu !

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın En İyi 10 Yolu !

ucuz uçak bileti nasıl bulunur

Bir çok insanın gezme hayallerini suya düşüren en önemli konu olan uçak biletlerinden bahsedeceğiz. Hayal ettiğiniz yere yolculuk etmek için önce bir ulaşım olanağı belirlemelisiniz. Bu olanak genellikle uzun mesafelerde uçaktır, bu sebepten dolayı sürekli seyahat edenlerin yada bir uçak biletine bu kadar fazla para ödemek istemeyenlerin devası olan ucuz uçak bileti alma taktiklerini sizler için anlatıyoruz. Belki bu yazımızdan sonra hayal ettiğiniz yere yüksek bedeller ödeyeceğiniz için gidemiyor iken ucuz uçak bileti bulmanın yollarını öğrendikten sonra hayalinizi gerçekleştirmeye vesile olacağız, haydi başlayalım.

1. Bütün Sitelere Bakın

Sonuçta uçak bileti alabilmeniz için eğer ki bunu sıkıntı ediyorsanız aynı çarşıda elbise alırken diğer dükkanlarda aynısının daha ucuzunu arar gibi arayışta olmalısınız. Ucuz uçak bileti bulmanın püf noktalarından en önemlisi rakip uçak bileti satan firmalara bakmaktır. Sadece belli başlı sektörün tekeli olmuş ve herkesçe bilinen yerlerden almak yerine sponsorlu anlaşmalar sonucu uçak biletlerini satışa çıkaran yerlerden ve çok tercih edilmeyen ama güvenilir olan yerlerden’de uçak biletinizi arayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise ucuza uçak biletini almak için şirket seçerken neredeyse hepsine bakmak ve en ucuzdan pahalıya bir liste yapmak olacaktır.

ucuz uçak bileti nasıl bulunur

2. Aktarmalı Uçuş Yapın (Favori Taktik)

Herkesin bilmediği en favori taktik kesinlikle aktarmalı uçmaktır. Uzun mesafe uçuşların daha yüksek ücretli olduğuna çoğu kişi biliyordur, bu uçuşları aynı güzergahta bulunan başka bir terminal ile birlikte aktarmalı yaptığınızda her zaman olmasa’da çoğu zaman daha ucuza getirebiliyorsunuz. Ucuz uçak bileti bulmanın bu işin profesyonelleri tarafından en tercih edilen favori taktiği budur. Örneğin Meksika destinasyonuna gitmek istiyorsanız ve uçak bileti çok pahalıya denk geliyorsa şöyle bir yol izleyebilirsiniz; 

 • Önce bir üstteki anlattığımız taktik aracılığıyla aynı güzergahta olan ve aktarmalı Meksika seferi olan bir terminale iniş yapacağınız bilet almalısınız.
 • Bogota ülkesinin hava alanı Meksika için uygun olacağı için Bogota uçak bileti alıyoruz ve oradan aktarmalı bir şekilde Meksika hava alanına geçiş sağlıyoruz.
 • Bu sayede 2.800 TL’ye gideceğimiz seferi yarıdan fazlaya hatta bu ücrete göre bedavaya olan 512 TL’ye indirmiş oluyoruz.

Bu yöntemi uygulamadan önce kesinlikle uçak seferinizin rötar yapıp yapmayacağına ve o ülkeye ait bir pasaportunuzun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde ucuza uçak bileti alacağım diye cebinizdeki paradan’da olmanızı istemeyiz. 2-3 aktarmalı güzergahınızda gideceğiniz yerlerin pasaportlarını çok önceden çıkartmanızda ciddi manada fayda vardır.

3. Geleceğe Yatırım Yapmak 😀 (Uzun Bir Süre Sonraya Bilet Almak)

Halk arasında dilden dil dolaşan bir efsane var “eğer ucuza uçak bileti almak istiyorsanız kesinlikle çok ileri tarihlere bakmalısınız” diye. Uzun periyotlu biletler ile kısa periyotlu biletlerin genel olarak daha ucuz olduğu kesinlikle doğrudur. Fakat şöyle birşey var ki, bu yöntemleri uyguladığınızda kısa süreli bilet alsanız dahi diğer türlü almanızdan çok daha fazla ucuza getirebiliyorsunuz. Yani ucuza getireceğim diye yaşlanmaya gerek yok yeter ki isteyin. Tabii kesin gitmeniz gereken bir tarih olmadığı şartlarda uzun periyotlu bir uçak biletini bu yöntemlerle arayarak alabileceğiniz en ucuzunu bulacaksınızdır.

 • Skyscanner, Kayak ve benzeri gerçekten piyasanın altında fiyatlarla bilet satan firmalara göz atın.
 • Bu firmalara göz atmadan önce tarayıcınızdaki çerezleri silin.
 • Bir firmadan gerçekten size göre ucuz bir bilet bulduğunuzda o biletin satıcısını farklı bir firmadan diğer firmanın sitesini kapatıp bir kez daha inceleyin. (Diğer sitelere bakmadan önce o bulduğunuz yeri aklınızda kaydedip tarayıcınızda kapatın yoksa hareketlerinizi izliyorlar.)
uzun periyotlu bilet almak ucuz uçak bileti nasıl alınır 3

4. Erken Kalkan Erken Yol Alır

Evet bu deyimin gerçekten ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Erkenden kalkıp web sitelerinin ziyaretçi sayısının en durgun olduğu saatlerde biletinizi almalısınız. Kesinlikle bu yönergeye uymanızı öneririm farkı sizde görüp şaşıracaksınız. Detaya inmek gerekirse, bu şekilde piyasanın altında bilet satan büyük şirketlerin kodlamaları yapay zeka üzerinedir. Bu yapay zeka algoritmaları kullanıcılar ne kadar az olursa o kadar satın almaya teşvik edici kampanyalar sunar. Sizin arattığınız yere, saate ve hatta konuma göre daha az fiyat biçmesi bu sebepten dolayı çok normaldir. Siteye giriş yaptığınız andan itibaren kullanıcı olarak size bir ihale sunulur ve satış değeri, potansiyeli buna benzer bütün parametreler yapay zeka algoritmaları tarafından hesaplanıp en iyi sonucu verir. Bu sebepten dolayı sabah erken saatlerde dediğimize bakmayın, o internet sitesinin en az trafik aldığı saatlerde girdiğinizde kesinlikle yarı yarıya fiyatına bile uçak bileti alabilirsiniz.

5. VPN Kullanın Ama Doğru Bir Şekilde !

vpn kullanın ucuz uçak bileti nasıl bulunur 4

Ucuza uçak bileti almanın bir diğer önemli yöntemi ise VPN servislerini kullanmaktır. Başka bir yerden bağlanıyormuş gibi görünüm veren ve internet sitelerini kandıran bu programlar bir çok mecrada kullanılmaktadır. Biz ucuza uçak bileti bulmak için kullanacağız. Peki neden VPN kullanıyoruz ? Diyorsanız yukarıda bahsettiğimiz yapay zeka algoritmasından dolayı. Siz eğer Türkiye’den bağlanıyorsanız Avrupa’ya uçuş için uçak biletleri çok daha pahalı listeleniyor olacak. Fakat Türkiye’den o internet sitesine bağlanmak yerine ücretle satın aldığınız kaliteli VPN yada Proxy servisleri ile birlikte en ucuza getireceğiniz ülkeleri seçerek o ülke üzerinden bağlanıyor gibi gösterdiğiniz takdirde size çok daha fazla indirim uygulanacak. VPNMentor, Zenmate, Hotspot gibi bir çok kaliteli ve yüzlerce ülkeden bağlanma imkanını içeren VPN servisleri işinizi rahatça görecektir.

 • Bu yöntemi kullanmadan önce tarayıcınızdaki bütün çerezleri silin. Geçmişi ve önbelleği’de temizledikten sonra deneyin.
 • Ücretsiz VPN servislerini kesinlikle önermiyoruz. Bu servislerin ücretsiz olma sebebi sizin kredi kartınızı çalmak olabilir, dikkatli olun.
 • Güvenilir ve piyasada tekel haline gelmiş saydığımız Zenmate gibi VPN servislerini ücretli olarak kullanmalısınız.

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Diğer Yöntemler

 • Aktarmalı uçuş rotası belirlerken internet sitelerinin kendi önerdiği rotalar yerine kendi rotanızı oluşturun. Bu sayede hem daha tek elde olacaksınız hemde büyük ihtimal daha ucuza gelecek.
 • Uçak bileti alabileceğiniz tüm internet sitelerinin bültenlerine abone olun ve sürekli takip edin.
 • Gideceğiniz yerin pek seyahat edilmediği zamanlarında bilet almak elbette çok daha mantıklı olmasa’da ucuz olacaktır.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap