İlginizi Çekebilir
Sultan Ahmet Camii (Tarihi, Nerede , Özellikleri, Fotoğrafları ve İçi)
  1. Ana Sayfa
  2. Marmara Bölgesi Makaleleri
  3. Yalova Aqualand Aquapark

Yalova Aqualand Aquapark

Yalova Aqualand Aquapark

Yalova Aqualand , eğlenceli bir gün ve serinlemek isteyenler için oldukça güzel bir aquapark olması ile birlikte Yalova‘da ziyaretçilerine eğlenceli saatler yaşatıyor. Yaz aylarında Yalova’ya uğradığınız zaman gidilecek yerler arasına giren Yalova Aqualand, çeşitli aktiviteleri, su kaydırakları ve yüzme havuzu ile oldukça popülerdir. Çok fazla gelişmiş olmamasına rağmen çocuklar için oldukça uygun bir yerdir. Ailecek eğlenceli saatler geçirmek isteyenler ve serinlemek isteyenlerin ilk durakları burası olabilir. Tesis içerisinde çocuk havuzu, yüzme havuzu, aile havuzu ve çeşitli su kaydırağı yer alır. Çocuklara özgü oldukça fazla şey bulunmaktadır. Ayrıca tesiste saat 15:3017:30 arası her gün çocuklar için yarışmalar ve animasyon gösterileri düzenlenmektedir. Yüzme havuzu 2.20 metre boyu ile profesyonel yüzücüler için oldukça idealdir. Ayrıca 1.60 boyu ile aile havuzu yüzme bilmeyenlerin rahatça girebileceği bir havuzdur. Yalova Aquparkı içerisinde, yüzme bilmeyen çocuklar için kurs imkan sağlıyor. Tesis içerisinde çocuklara özel yüzme kursları veriliyor. 

yalova aqualand nerede

2012 yılının Haziran ayında hizmete girmesi ile birlikte Yalova Aqualand oldukça popülerleşerek öncelikle Yalova halkının daha sonra ise bütün Türkiye’nin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Tesis 2500 kapasiteli olması ile birlikte pek çok kişiyi bir anda ağırlayabilir. Bunun yanı sıra insanlar buraya sadece yüzmeye değil, mezuniyet, toplantı, düğün, nişan ve sünnet gibi pek çok organizasyon düzenlenmektedir. 

Yalova Aqualand Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Adında anlaşılacağı üzere Yalova üzerinde yer alan aquapark, Yalova üzerinden Bursa’ya gidilirken kullanılan yolda 4 kilometre  ilerledikten sonra Bursa tabelalarını takip ederek sağa dönen yol başında büyük bir Aqualand tabelası bulunuyor. Sağ doğru döndükten sonra rahat bir şekilde Yalova Aqualan’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca buraya ulaşım sağlamak için ücretsiz servisleri de kullanabilirsiniz. 

Yalova Aqualand Ziyaret Saatleri

Kavurucu yaz aylarında serinlemek için tercih edilen Yalova Aqualand’in ziyaret saatleri aşağıdaki gibidir. Yaz sezonu açık olan Aquapark sabah saat 09.00‘dan akşam saat 19:00‘a kadar  ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu saatler içerisinde aquapark’a girerek sınırsız bir eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Yalova Aqualand Açılış Saati Yalova Aqualand Kapanış Saati
09:0019:00

Yalova Aqualand Giriş Ücretleri

Yalova Aqualand Giriş Ücretleri 2019

Müşterilerine eğlenceli saatler ve serinleme imkanı sunan Yalova Aqualand Giriş Ücretleri, herkes için değişmektedir. 0-4 arası çocuklar için ücretsiz hizmet verirken, 7-12 yaş arası çocuklar için 40 TL ücret talep etmektedirler. Yetişkinler için ise 60 TL ödemeniz gerekiyor. Biletler nereden alınır diye merak ediyorsanız. Tesise önünde yer alan bilet satış gişesinden biletlerinizi satın alıp sınırsız eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.  İndirimli olarak bilet almak isterseniz,özel indirimli günlerde ve grup halinde alabilirsiniz. Aşağıda Yalova Aqualand Giriş Ücretleri 2019 yılının fiyatları yer almaktadır. Fiyatlar bulunduğu sezona göre değişkenlik gösterebilir.

Hafta İçiHafta Sonu
0-4 yaş arası çocuklarÜcretsiz Ücretsiz
4- 12 yaş arası çocuklar40 TL40 TL
Yetişkin60 TL60 TL
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezip gördüğü yerleri bahsetmeyi seven ve boş zamanlarında çizim yapan biri.

Yorum Yap