İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seyahat Aktiviteleri
  3. Yuvarlakçay Gezi Rehberi

Yuvarlakçay Gezi Rehberi

Yuvarlakçay gezi rehberi

Türkiye’de görülmesi gereken çok fazla yer bulunmaktadır. Bu yerlerden en güzeli ve gizli kalmış olan Yuvarlakçay ölmeden önce görmeniz gereken yerler listesinde bulunmaktadır. Son bir kaç yılda ziyaretçisi artan ve yaz ayının gelmesi ile birlikte ziyaretçi akınına uğrayan bu belde buz gibi suları ile kavurucu sıcaklardan biraz olsun uzaklaşabileceğiniz bir yerdir. Eşiz doğa manzarası eşliğinde bir şeyler yiyip içebileceğiniz ve çayın akışında huzur bulabileceğiniz nadir yerlerden biridir. 

Köyceğiz Yuvarlakçay

Tatilinizde doğa ile iç içe olmak istiyorsanız kesinlikle Köyceğiz beldesinde yer alan Yuvarlakçay’ı tercih edebilirsiniz. Sosyal medya’da ünlenmeye başladıktan sonra yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bu yerde 6-7 derece buz gibi çayın içinde serinleyebilir yada üzerinde kurulan salıncakta sallanarak eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Buranın en meşhur olan çayı peki neden bu kadar soğuk diye soracak olursanız. Bu çay Sandras Dağı’ndan gelen kar suları ile birleşmesi nedeniyle çok soğuk olmaktadır. Dağ üzerinde eriyen karlar bu su ile karıştığından sıcak yaz aylarında serinlemenize olanak sağlıyor. Yuvalakçay ismi köpüren sularının yuvarlanarak akmasından gelir. Sular bu nedenden dolayı çok derinmiş gibi görünse de aslında öyle değildir. İçerisinde girip rahatça yüzebilirsiniz. Ama yinede akıntı olduğu için dikkat etmekte fayda var. 

Yuvarlakçay Salıncakları

Yuvarlakçay Salıncakları-min

Burayı popüler kılan bir diğer özelliği ise salıncaklarıdır. Çay üzerinden sallanan Yuvarlakçay salıncaklarında harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Takipçileriniz bu fotoğraflara hayran kalacak. Her işletmen içerisinde yer alan salıncaklarda çay üzerinden sallanabilirsiniz. Bazı ziyaretçiler sadece bu nedenden dolayı Yuvarlakçay’a gelmektedirler. Burada sallanırken düşerseniz buz gibi suyun keyfini çıkarabilirsiniz.

Yuvarlakçay Kahvaltı Yerleri

Yuvarlakçay Kahvaltı Yerleri-min

Çevresinde bulunan 20’den fazla restaurantları ile Yuvarlakçay’da kahvaltı yapmanın tadı bir başka oluyor. Eşsiz manzara ve çay akıntısının huzur veren sesi eşliğinde harika kahvaltılar yapabilirsiniz. Çevresinde çok fazla mekan bulunması ile birlikte her birinde ayrı fiyattan serpme kahvaltı bulunmaktadır. Köy halkının organik ürünlerinden yapılan bu kahvaltıları unutamayacaksınız. Her bütçeye hitap eden Yuvalakçay kahvaltı yerleri listemizde sizler için en iyi yerleri belirttiğimiz restaurantlardan birini seçerek sizlerde güne harika bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz.

  • Yuvarlakçay Topgözü Pınar Restaurant
  • Yuvarlakçay Yeşil Vadi Restaurant
  • Yuvarlakçay Salıncak Restaurant
  • Yuvarlakçay Defne Restaurant
  • Yuvarlakçay Şelale Restaurant

Yuvarlakçay Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Bu bölge Muğla’nın Köyceğiz beldesinde yer almaktadır.Muğla merkeze 85 kilometre, Marmaris bölgesinde 75 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tam olarak Ortaca ile Köyceğiz arasında Pınar Köyü sınırlarından uzun bir yol üzerinde bulunmaktadır. Bu saklı cennete ne yazık ki ulaşım için minibüs ve dolmuş bulamadık. Buraya ulaşmak için özel aracınız ile Dalaman havalimanından hareket edip Köyceğiz – Ortaca yolu üzerinde devam ederek bir kaç kilometre ilerledikten sonra Beyoba sapağından girip toprak yol üzerinde kesintisiz devam ederek yol üzerinden yer alan tabelalardan rahatlıkla bulup ulaşım sağlayabilirsiniz. Yol üzerinde pek çok pansiyon ve otel bulunduğundan buranın keyfini günlerce çıkarıp güzel bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap