İlginizi Çekebilir
galapagos adaları
Zümrüt Buda Tapınağı (Tayland, Bangkok)
  1. Ana Sayfa
  2. Asya
  3. Zümrüt Buda Tapınağı (Tayland, Bangkok)

Zümrüt Buda Tapınağı (Tayland, Bangkok)

Zümrüt buda tapınağı, en güzel tapınaklardan biridir.Tayland'ın Bangkok şehrinde bulunan Zümrüt Buda Tapınağı bulunduğu ülkenin önemli ibadethanesidir.

Zümrüt Buda tapınağı Tayland‘daki en saygın ve en ünlü olanıdır. What Phra Kaeo olarak adlandıran tapınak, Bangkok‘ta, Kraliyet Sarayın içinde yer almaktadır. İsminin anlamı ise,renginden gelmektedir.Ancak sandığınız gibi zümrütten değil yeşim taşından yapılmıştır. 2000 yaşından fazla olduğu tahmin edilen meditasyon halinde Oturan Buda Heykeli,66 metre uzunluğundadır. Heykel 1464 yılında Chiang Rai’ de keşfedilmiştir.

zümrüt-tapınağı-altın-kubbe-bangkok

Burayı ziyaret ettiğinizde sadece heykeli değil,Kraliyet sarayı içinde yer alan sergi salonları gezebilirsiniz. Tayland mimarisini çok güzel yansıtan saray mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Ek bir bilgi olarak tapınak içerisinde fotoğraf çekmek yasaktır.Ben tapınağın avlusunda çekmeye çalıştım.Ayrıca tapınak içinde sessiz olmaya özen gösterin.Kutsal bir yer olan tapınakta dini görevlerini yerine getiren kişiler için saygı duyulması gerekmektedir.Bunların yanı sıra tapınak içerisinde kıyafetleriniz de çok önemlidir.Kıyafetler mutlaka ayakları, bacakları ve kolları kapatacak şekilde olmalıdır.Eğer uygun kıyafetiniz yoksa tapınağın çevresinde bulunan ofislerden kıyafet kiralayabilirsiniz.

zümrüt-buda-tapınağı-altın-heykel

Zümrüt Buda Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Zümrüt Buda tapınağı, Tayland’ın mimarisini yansıtan en güzel yapı olan Kraliyet Sarayı içerisinde yer almaktadır, Bangkok’un tam merkezinde yer alan tapınağın gitmenin en iyi yolu  taksi veya taksi motorlardır. Bu ikisini de tercih etmek istemiyorsanız şehirde bulunan metroyu kullanabilirsiniz.

buda-heykel-altın-tapınak-bangkok

Zümrüt Buda Tapınağı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri

Haftanın her günü ziyarete açık olan Zümrüt Buda Tapınağı sabah saat 08:30 ile 15:30 arasında ziyaret edilebilir. Tapınağın giriş ücretleri 400 Baht’dır. Ayrıca İngilizce olan sesli tur rehberi almak istiyorsanız 200 Baht ödeyerek gezerken anıtların tarihini ve hikayesini öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Genelde dışarıda gezmelerde, aklı bir karış havada.Yemek yemeyi çok seven bir gurme adayı, dünyaları gezip dünyaları yer.

Yorum Yap